بازی پازل چسبی

بازی پازل چسبی بازی برای کودک دو تا شش ساله
بازی پازل، فعالیت چیدن تکه های از یک مجموعه برای تشکیل یک کل است. بنابراین با هر چیزی که این قواعد را رعایت کند می‌توان پازل بازی  را انجام داد و حتما نباید با پازل‌های معمول کاغذی در فروشگاهها انجام شود.

برای این کار به چند شیوه می‌توانید عمل کنید. یک راه ساده آن استفاده از چسب برق یا چسب‌های کاغذی برای چسباندن روی زمین یا فرش است. شکلی ساده مثل یک مربع یا مستطیل را روی زمین با چسب کاغذی بچسبانید. در صورتی که کودک شما کوچک است این کار را با اندازه کوچک مستطیل یا مربع شروع کنید. مثلا برای بچه دو ساله خود یک مربع به اندازه ۱۵ در ۱۵ روی زمین با چسب ترسیم کنید. اما اگر کودک شما شش ساله است می‌توانید هر شکل فرضی که تمایل دارید بکشید.

برای شروع  بازی پازل چسبی لگوهای کودک را در اختیارش قرار دهید. از او بخواهید با لگوها طوری این مستطیل یا مربع را پر کند که از خط خارج  نشده و در عین حال جای خالی در این مستطیل باقی نماند. می‌توانید بگویید « طوری آن را پر کن که من نتوانم کف زمین یا فرش را ببینم».

در صورتی که بخواهید می‌توانید بازی پازل چسبی را در ایام عید و یا حتی در سفر برای مشغولیت کودکان  و یا در ماشین انجام داد. برای این کار به یک سینی یا جعبه پیتزا و یا شیرینی احتیاج دارید. از کودک بخواهید با لگوها یا هر وسیله دیگری که در دسترس دارید طوری آن را پر کند که هیچ جای خالی در آن باقی نماند.

بازی پازل چسبی راه خوبی برای کمک به رشد مهارت‌های حل مسالهِ، تقویت حافظه، تمرین صبر، برنامه ریزی و رسیدن به هدف، هماهنگی چشم و دست، هماهنگی و تقویت عضلات ظریف دست است.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)