ارتقا مهارت های دیداری- فضایی

مهارت¬ های دیداری- فضایی

مهارت¬ های دیداری- فضایی شامل درک اشکال، تصاویر، الگوها، طرح ها، رنگ ها و متن هایی است که با چشم می‌بینیم. همچنین تمام تصاویری که می توانیم آنها را در ذهن خود تجسم کنیم نیز در این گروه قرار می گیرند.

 آگاهی فضایی شامل جهت گیری بدن یک فرد نسبت به سایر اشیا در محیط و همچنین ارتباط اشیا یا یکدیگر است. کودکانی که در این مهارت قوی هستند، در حل معماها، نقشه خوانی و یافتن مسیر در مکان های جدید مهارت دارند. این کودکان دوست دارند در مورد تصاویر فکر کنند. همچنین در مورد رنگ‌هایی که با هم ترکیب می‌شوند و یا بافت‌هایی که خوشایندشان است ایده هایی را ارائه می‌کنند. آنها از تجسم، تخیل و دیدن با چشم ذهن لذت می برند. 
بازی های موجود در این قسمت با اصولی شروع می شوند: رنگ ها، شکل ها و اندازه ها در دنیای ما چگونه اند؟ این اطلاعات به صورت های مختلفی ارائه می شوند. مانند جفت کردن رنگ ها، پریدن بر روی اشکال، و پیدا کردن جایزه در یک اندازه خاص.


این بازی ها به کودکان کمک می کند که نسبت به اشیایی که در اطرافشان قرار دارد، و همچنین ارتباطی که اشیا با هم دارند، آگاهی کسب کنند. در برخی بازی ها، این کار توسط تمام بدن انجام می شود. مانند بازی هایی که کودکان در آن تصور می کنند خودرو هستند و در اطراف خود می چرخند بدون اینکه به یکدیگر برخورد کنند. در سایر بازی ها، این کار توسط ذهن و از طریق ساخت نقشه ها و حل پازل انجام می گیرد.


در نهایت، این بازی ها به کودکان در تمرین هنر تجسم اشیایی که نمی توانند با چشم ببینند، کمک می کند. تجسم اشیایی مانند ستاره ها و اندام ها داخلی.

باربارا شر 

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی چیست؟ انعطاف پذیری شناختی کمک می‌کند تا با چالش‌ها و تغییرات زندگی به بهترین شکل ممکن سازگار شویم. این مهارت به افراد

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.