Search
Close this search box.

بازی اسفنج فشرده

بازی اسفنج فشرده
بازی اسفنج فشرده را قبلا به شکل گروهی و برای گروههای سنی بالاتر در سایت دالی با عنوان بازی انتقال آب آورده ایم. بازی امروز بسیار شبیه به بازی انتقال آب برای کودکان کوچکتر و به صورت انفرادی است.
برای این بازی به یک اسفنج (اسکاچ تمیز و استفاده نشده، یا یک دستمالی که آب گیری خیلی خوبی داشته باشد)، دو ظرف با شکلهای مختلف و کمی آب احتیاج دارید. بهتر است ظرفها و اسفنج را در داخل یک سینی قرار دهید که امکان خیس شدن منزل را کمتر کنید. حالا در یکی از ظرفها آب کمی بریزید و به کودک نشان دهید که چگونه اسفنجش را در داخل  آب خیس کرده و آب آن را در ظرف خالی با فشردن اسفنج انتقال دهد. بازی اسفنج فشرده با هدف تقویت عضلات ظریف دست، کشف رابطه علت و معلولی، تقویت حواس برای کودک یک تا سه سال طراحی شده است.

نکته:

بهتر است ظروفی را که در اختیار کودک می گذارید متفاوت باشد. داشتن یک ظرف تخت مثل سینی یا بشقاب و یک ظرف باریک و بلند به کودک تبدیل شدن مایعات به شکل ظرفی که آب را در آن می ریزند را نشان میدهد. می توانید از مقداری رنگ خوراکی نیز برای رنگی کردن آب و دیدن بهتر آن برای کودک استفاده کنید.
Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *