بازی اسفنج فشرده

بازی اسفنج فشرده
بازی اسفنج فشرده را قبلا به شکل گروهی و برای گروههای سنی بالاتر در سایت دالی با عنوان بازی انتقال آب آورده ایم. بازی امروز بسیار شبیه به بازی انتقال آب برای کودکان کوچکتر و به صورت انفرادی است.
برای این بازی به یک اسفنج (اسکاچ تمیز و استفاده نشده، یا یک دستمالی که آب گیری خیلی خوبی داشته باشد)، دو ظرف با شکلهای مختلف و کمی آب احتیاج دارید. بهتر است ظرفها و اسفنج را در داخل یک سینی قرار دهید که امکان خیس شدن منزل را کمتر کنید. حالا در یکی از ظرفها آب کمی بریزید و به کودک نشان دهید که چگونه اسفنجش را در داخل  آب خیس کرده و آب آن را در ظرف خالی با فشردن اسفنج انتقال دهد. بازی اسفنج فشرده با هدف تقویت عضلات ظریف دست، کشف رابطه علت و معلولی، تقویت حواس برای کودک یک تا سه سال طراحی شده است.

نکته:

بهتر است ظروفی را که در اختیار کودک می گذارید متفاوت باشد. داشتن یک ظرف تخت مثل سینی یا بشقاب و یک ظرف باریک و بلند به کودک تبدیل شدن مایعات به شکل ظرفی که آب را در آن می ریزند را نشان میدهد. می توانید از مقداری رنگ خوراکی نیز برای رنگی کردن آب و دیدن بهتر آن برای کودک استفاده کنید.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بهترین زمان یادگیری

بهترین زمان یادگیری به نظر شما چه زمانی است؟ بهترین زمان یادگیری سه سال اول زندگی است؟ بهترین زمان یادگیری تا پنج سالگی است؟ بهترین

Read More »

Memory Games Brain Training

بازی حافظه این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است

Read More »

Papayo

پاپایو این برنامه برای کودکان 6-3 ساله طراحی شده و سعی داشته تا در قالب بازی و سرگرمی، موارد مختلفی به کودک آموزش داده شود.

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)