Search
Close this search box.

بازی انگشتی با غذاها

بازی انگشتی باغذا برای تقویت خلاقیت کودک یک ساله
یکی از بازی‌های خوبی که می توان با  کودک یک ساله بدون نگرانی از خوردن مواد، با او انجام  داد،  بازی انگشتی با غذاها است. این بازی در واقع نقاشی کردن بدون در اختیار داشتن وسایل نقاشی معمول است.

شناخت یک کودک یک ساله  از دنیا همچنان که قبلا بیان کردیم ابتدا از طریق دهان صورت می‌گیرد. کودک با به دهان بردن، محیط اطرافش را کشف می کند، آن را می شناسد و  نسبت به محیط آگاهی می یابد.

یکی از بازی‌های خوبی که می توان با  کودک یک ساله بدون نگرانی از خوردن مواد، با او انجام  داد،  بازی انگشتی با غذاها است. این بازی در واقع نقاشی کردن بدون در اختیار داشتن وسایل نقاشی معمول است.

برای بازی انگشتی با غذا ابتدا چند ماده غذایی که رنگ مناسبی برای جعبه رنگ شما تولید کند نیاز دارید. ساده ترین آن هویج، ‌سیب زمینی،‌ نخود فرنگی، کلم بنفش، گوجه فرنگی و… است. آنها را بپزید و پوره کنید . کودکتان را روی صندلی غذایش بنشانید و مقدار یک قاشق چایخوری از هر کدام از این پوره‌های رنگی را در اختیارش بگذارید. می‌توانید پوره ها را روی سینی صندلی ریخته یا اینکه یک کاغذ روغنی زیر دست کودک پهن کرده و پوره‌ها را روی آن به صورت مجزا بریزید. کودکتان را تشویق کنید تا از دست و انگشتانش برای انجام کار استفاده کند.

هنگام بازی کودک با پوره‌ها درباره مفاهیمی چون چسبنده بودن، مرطوب بودن و سرد بودن با او صحبت کنید. استفاده از کلمات جدید به رشد خزانه لغات او کمک می‌کند. می‌توانید با پوره سیب زمینی ساده و اضافه کردن ادویه‌های رنگی نیز رنگ‌های بیشتری برای رشد خلاقیت کودک تهیه کنید.

مهمترین نکته این بازی این است که نگران خورده شدن مواد نا سالم توسط کودک نیستید و می‌توانید کودک را برای انجام ماموریت بی‌نظیرش آزاد بگذارید.

بازی انگشتی با غذاها به رشد مهارتهای حسی کودک، تقویت مهارت زبان آموزی، تقویت انگشتان ظریف دست و مهارتهای حرکتی، تقویت خلاقیت کودک یک ساله کمک می‌کند.

لطفا از نتیجه کار کودک با پوره ها برای ما عکس بفرستید.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *