خانه / گروههای سنی / بازی ایست-حرکت
بازی ایست-حرکت
بازی ایست-حرکت برای کودک سه ساله به بالا با هدف تقویت مهارتهای شنیداری

بازی ایست-حرکت

بازی ایست-حرکت بازی پر از جنب و جوش برای کودکان از گروه سنی سه سال به بالاست و بسته به گروه سنی می توان بخشهای مختلفی به آن اضافه یا کم کرد. برای این بازی به یک توپ، چند آهنگ یا موسیقی کوتاه در موبایل احتیاج دارید.

اگر کودک شما سه ساله است نیازی به بخش موسیقی در مرحله اول نیست . از او بخواهید روی زمین به حالت یک گوسفند نشسته و در حالی که سرش را خم می کند توپ را تا مسیر مشخصی با سرش برساند. در میانه مسیر هر زمان شما کلمه ایست را گفتید باید بی حرکت بماند تا شما مجددا کلمه حرکت را تکرار کنید و بازی را ادامه دهد. مرحله پیچیده تر بازی این است که مسیر را از یک خط صاف به مسیری با پیچ و تاب تغییر دهید. یک صندلی در وسط بگذارید و به او بگویید این یک میدان است و باید از دور میدان توپ را به مقصد نهایی هدایت کند.

اگر بچه شما پنج سال به بالاست ابتدا بازی را با شناخت آهنگ ها و هدف از هر کدام آشنا کنید. ترجیحا چند صدای حیوان یا صدای طبیعت که کوتاه باشند را دانلود و در موبایلتان ذخیره کنید اما اگر این کار برای شما وقت گیر است از همان آهنگهای موجود در موبایل و به خصوص زنگهای پیش فرض موبایل کمک بگیرید.

صدای اول را برای کودک پخش کنید. مثلا صدای گوسفند و از او بخواهید هر وقت این صدا را شنید بلند شده  و دست بزند و بعد از آن مسیر را ادامه دهد. این کار را با کودک تمرین کنید. حالا صدای بعدی را برای کودک پخش کنید مثلا صدای خروس و به او بگویید هر وقت این صدا را شنیدی صدای گوسفند را تقلید کن و بعد به راهت ادامه بده.

هر چقدر سن کودک بیشتر است تنوع دستورات و صداها و حتی موانع  را می توان بیشتر کرد.

بازی ایست-حرکت با هدف تقویت مهارت شنیداری، تقویت مهارتهای حرکتی، تقویت بازداری پاسخ، تقویت توجه و تمرکز برای کودکان سه سال به بالا طراحی شده است.

درباره‌ی فاطمه موسوی بصیرت

همچنین ببینید

بازی تیز گوش

بازی تیز گوش

برای بازی تیز گوش به یک صفحه شطرنجی نیاز دارید. این صفحه را می‌توانید خودتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com