بازی بادکنک هوایی

بازی امروز بسیار ساده و قابل انجام در هر فضایی است و بهترین بازی برای لذت بردن از همکاری دو نفر می تواند باشد. برای بازی به سه بادکنک و یک تایمر موبایل احتیاج است. بهتر است فضایی را که در آن بازی بادکنک هوایی را انجام میدهید از وسایل خالی کنید. چرا که برای دویدن و ضربه زدن جای کافی موجود باشد و در عین حال نگران زمین خوردن و آسیب افراد با وسایل را نداشته باشید.

بازی بادکنک هوایی با هدف تقویت توجه و تمرکز، تقویت تصمیم گیری و برنامه ریزی،‌ تقویت مهارتهای اجتماعی و هیجانی، تقویت حافظه فعال کودک پنج تا نود ساله طراحی شده است.

بخش تکمیلی بازی بادکنک هوایی:

این بازی محدودیت سنی ندارد. اما قوانین آن به صورتی است که برای کودکان بزرگتر از پنج سال تناسب بیشتری دارد. برای بازی سه بادکنک را به اندازه مناسب باد کنید. نه خیلی کم که به هیچ عنوان امکان ترکیدن وجود نداشته باشد و نه خیلی زیاد که  با کوچکترین لمسی بترکد. دو نفر برای بازی انتخاب کنید. هر کدام از این افراد باید یک دست خود را روی کمر در پشت ثابت نگهدارند و تنها با یک دست بازی را انجام دهند.

استفاده از دست و بازوی ثابت خطا محسوب می‌شود. زمان ۶۰ ثانیه ای را با تایمر مشخص کنید. دو نفر باید طوری عمل کنند که در طی این زمان بادکنکها به زمین نخورند. برای این کار باید دایما به باد کنکها ضربه بزنند. ضربه زدن با همه جای بدن مجاز است مگر دست و بازوی ثابت.

پس از اتمام زمان مشخص، عملکرد افراد براساس موفقیت در نگهداشتن بادکنکها در آسمان، تعداد خطاها و تعداد ضربه خوردن بادکنکها به زمین تعیین می‌شود.

بازی بادکنک هوایی برای بچه ها بزرگتر از هشت سال

در بخش بعدی دو تیم انتخاب کنید. هر تیم دو نفر همگروهی خواهد داشت. برای هر تیم دو رنگ بادکنک بادکنید به طوری که رنگهای هر کدام متفاوت از دیگری باشد. مثلا برای یک تیم بادکنکهای زرد و قرمز و تیم بعدی بادکنکهای آبی و بنفش.

حالا از هر دو تیم بخواهید که یک دست خود را در پشت ثابت کنند. هر تیم باید تلاش کند تا با ضربه زدن به بادکنکهای گروه خود آنها را در هوا به مدت شصت ثانیه نگهدارند. در طی این مدت ضربه زدن به بادکنکهای گروه مقابل کمک به موفقیت آنهاست و خطا محسوب نمی‌شود اما ممکن است باعث شود که تیم خودی امتیاز کمتری را کسب کند.

نکته :

اگر تصمیم گرفتید تیمهای بزرگتر از دو نفر داشته باشید تناسب بادکنکها را رعایت کنید. مثلا اگر تعداد سه نفر شد تعداد بادکنکها باید به پنج تغییر کند. برای چهار نفر بادکنکها به هفت تغییر می یابد.

میتوانید به مرور تعداد رنگهای بادکنکها را برای تقویت حافظه افراد بیشتر نمایید. در این صورت هم کار افرادی که در بازی حضور دارند سخت تر خواهد بود و هم داوری که تعداد خطاها و کار بچه ها را می سنجد.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *