بازی بالابر

بازی بالابر با هدف تقویت توجه و تمرکز و تمرین حل مساله برای کودک هفت تا دوازده سال طراحی شده است
بازی امروز یک بازی تک نفره است اما همه اعضای خانواده از کوچک تا بزرگ می توانند این بازی را انجام دهند. هیجان این بازی برای حرکت درست و رساندن شکلاتها با بالابر به دهان بسیار زیاد است .هدف اصلی در این بازی رساندن چند شکلات به دهان بدون استفاده مستقیم از دستها و تنها با تکیه بر تسلط و هماهنگی حرکت دستها در کشش نخ است. این بازی قابلیت انجام در کلاس، جشنها و میهمانیهای شما را نیز دارد. بازی بالابر با هدف تقویت حفظ تعادل، تقویت توجه و تمرکز، تقویت حل مساله و برنامه ریزی برای گروه سنی هفت تا دوازده سال طراحی شده است.

بخش تکمیلی بازی بالابر:

پیش از شروع بازی باید یک بالا بر تهیه کنید. برای این کار شما به دو مداد (ترجیحا نو و تراش نشده)، مقداری چسب نواری و نخ کاموا احتیاج دارید. مدادها را در کنار هم بگذارید و دو انتهای آنها را با چسب به هم بچسبانید. این بخش، سطح بالابر را تشکیل می‌دهد. حالا از کاموا دو تکه به طول حداقل دو متر ببرید. هر کدام از این تکه کامواها را به انتهای یکی از دو سر سطح بالابر ببندید. زمان بستن کاموا باید طوری آن را انجام دهید که گره شما در وسط دو مداد و در روی سطح بالابر بسته شود تا تعادل بیشتری داشته باشد. بالابر شما آماده است.

حالا سطح بالابر را روی زمین مقابل پای کودک بگذارید. از کودک بخواهید دو سر آزاد کاموا را از پشت گوشهایش رد کرده (همانند عینک زدن) و انتهای دو نخ را به دست بگیرد. گوشها در اینجا کار قرقره بالابر را انجام خواهند داد.(پیش از شروع بازی به کودک نشان دهید که با کشیدن دو سر نخ چگونه بالابر را میتواند بالا و پایین ببرد) روی سطح بالابر در روی زمین سه عدد اسمارتیس یا شکلاتهای گرد در دو طرف و وسط قرار دهید. هدف بازی برای کودک رساندن شکلاتها به دهان با بالا کشیدن بالابر است.

کودک باید دو سر آزاد نخ را به آرامی کشیده تا بالابر به سمت بالا حرکت کند. این کار را باید تاجایی ادامه دهد که بالابر به دهان کودک رسیده و بتواند شکلاتها را بخورد. هر بار تنها یکی از شکلاتها را باید بخورد.

خوردن شکلات اول ساده تر است چرا که در میانه سطح بالابر قرار دارد. اما در مرحله بعدی کودک باید کاری کند که شکلاتهای دو طرف به سمت وسط حرکت کرده تا بتواند آنها را به دهان ببرد. برای این منظور او باید مقدار کشیدگی نخها را تغییر دهد و در عین حال طوری این کار را بکند که شکلاتها به زمین نیفتند.

بازی بالابر

نکته:

 میتوانید از چوبهای بستنی نیز استفاده کنید. در این صورت یک چوب بستنی برای این منظور کافی است. تنها نکته این است که طول بالابر  کم خواهد بود.

در صورتی که تمایل دارید بازی بالابر را برای بزرگسالان نیز اجرا کنید طول تکه های کاموا برش داده شده حداقل باید سه متر باشد.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی چیست؟ انعطاف پذیری شناختی کمک می‌کند تا با چالش‌ها و تغییرات زندگی به بهترین شکل ممکن سازگار شویم. این مهارت به افراد

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.