بازی حذف

دسترسی به بازی :
این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟
فایل قابل دانلود بازی:
کدام مهارت های شناختی در این بازی تمرین می شود؟
هدف این بازی کمک به کودک برای تمرین مهارت تصمیم گیری در زمانی بازی با اعداد و قوانین ریاضی است. در حالی که بازی جنبه درسی مستقیم را حذف کرده و کودکان را به بازی تشویق می کند. برای این بازی شما به دو تاس احتیاج دارید. تعداد بازیکنان می تواند بین دو تا چهار نفر باشد و مدت زمان بازی برای این تعداد بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خواهد بود.

نحوه انجام بازی شناختی حذف:

هدف این بازی جمع کردن اعداد بدست امده از پرتابهای مختلف تاسها برای هر چه بیشتر نزدیک شدن به عدد ۵۰ است بدون اینکه مجموع تاسهای انداخته شده از ۵۰ بیشتر شده و یا اینکه دو جفت یک با هم بیاورد. هر بازیکن در نوبت خود تاس را هر چند بار که می‌خواهد می‌اندازد و ارزش عددی هر پرتاب را به مجموع اعداد خود اضافه می‌کند. ممکن است کودک روی هر عددی قبل از ۵۰ بایستد یا اینکه سعی کند تا زمانی که مجموع پرتابهایش به ۵۰ برسد بازی را ادامه دهد. هر بازیکنی که عدد ۵۰ را رد کند یا اینکه دو جفت یک با هم بیاورد از دور بازی حذف می‌شود.

در نهایت هر بازیکنی که به عدد ۵۰ نزدیکتر باشد بدون اینکه از ۵۰ رد کرده باشد، برنده بازی محسوب می‌شود. بازیکنی که در حین پرتاب تاسهایش دو عدد یک بیاورد از دور بازی تا مرحله بعدی خارج خواهد شد.

پیشنهادهای بیشتر برای انجام بازی:

برای بچه‌های بزرگتر شما می‌توانید عدد نهایی را بزرگتر در نظر بگیرید. مثلا هدف را عدد ۱۰۰ قرار دهید. می‌توانید از قانون ضرب نیز برای بازی استفاده کنید. در این صورت هر کودک پس از انداختن هر دو تاس، اعداد به دست آمده را در هم ضرب کرده و به مجموع اعداد قبلی اضافه می‌کند. حتی می‌توانید بازی را از عدد ۵۰ یا ۱۰۰ شروع کنید. در این صورت هر بار اعداد بدست آمده از پرتاب تاسها را از ۱۰۰ یا ۵۰ تقسیم کرده تا زمانی که کودک به عدد صفر یا عددی نزدیک به آن توقف کند.

کودک در بازی شناختی حذف چه چیزی فرا می‌گیرد؟

این بازی کودک شما را تشویق می‌کند تا برنامه ریزی یک حرکت را و نیز انجام ریسک‌های ریاضی را تمرین کند. بازی حذف پر حرکت‌ترین و سرگرم کننده ترین راه برای کودک شما در مسیر تمرین ریاضی و جمع اعداد خواهد بود.

گرفتن یک تصمیم غلط منجر به حذف بازیکن از بازی خواهد شد اما داشتن یک اشتباه به معنی لذت نبردن از بازی و یا تمرین مهارتهای کسب شده نیست. هر کودک حتی پس از حذف شدن هم هنوز میتواند در جمع و تفریق کردن اعداد حریفهای بازی همراهی کند. داشتن روحیه ورزشکاری نقش مهمی در این بازی دارد و زمان خوبی برای تاکید بر اهمیت همکاری و احترام به حقوق دیگران است.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)