Search
Close this search box.

بازی حلقه

بازی حلقه بازی برای کودک سه تا ده ساله
یک جعبه ساده یا یک حلقه هولاهوپ و مقداری طناب و توپ وسایل بازی شما در بازی حلقه است. کودک باید هر بار یک توپ را در داخل حلقه یا جعبه بیاندازد و آن را به سمت خودش بکشد. چگونگی روال بازی برای کودکان کوچکتر و بزرگتر را در زیر بخوانید.

دایره هولاهوپ، مقدای طناب (حداقل ۳ متر) و توپ وسایل مورد نیاز بازی امروز است. اگر دایره هولاهوپ ندارید می‌توانید با استفاده از بدنه یک کارتن چند دایره یکسان برش داده و آنها را روی هم بچسبانید تا یک حلقه مناسب برای بازی تهیه کنید (حلقه لاغری است که این روزها در کلاسهای ژیمناستیک و شنای کودکان نیز استفاده می‌شود. جنس آن یک لوله پلاستیکی خشک بوده که به شکل حلقه درآمده است). هر چه حلقه سنگین تر باشد قدرت کودکان در دورتر انداختن آن نیز بیشتر خواهد شد. طناب را به حلقه ببندید و سپس توپها را در فضایی که دارید پراکنده کنید.

بازی به این صورت است که کودک باید حلقه را به سمت یکی از توپهایی که روی زمین پراکنده شده پرتاب کند تا توپ در داخل حلقه بیافتد. سپس با کشیدن طنابی که به حلقه متصل است توپ را به سمت خودش کشیده و در داخل سبد یا جای مخصوص خودش بیاندازد.

بازی حلقه با هدف تقویت توجه و تمرکز، دقت دید، برنامه ریزی، تقویت و هماهنگی بین چشم و دست، تقویت عضلات دست برای کودک سه سال تا ده سال مناسب است.

بخش تکمیلی بازی حلقه:

هر چه سن کودکان بالاتر می رود این بازی می‌تواند با ظرافت‌های بیشتری همراه باشد. بهتر است نوع توپ انتخابی برای کودک سه ساله به اندازه توپ فوتبال باشد اما برای کودک بزرگتر بهتر است توپها تا سایز یک توپ پینگ پنگ کوچک شود. همچنین هر چه حلقه استفاده شده برای کودکان کوچکتر بزرگتر است برای کودکان بزرگتر این اندازه تا حد یکی از حلقه های برج هوش کودکان کوچک می شود. به این ترتیب میتوان سختی بازی را برای هر گروه سنی مناسب کرد.

همچنین این بازی را میتوان به صورت گروهی نیز انجام داد. کودکان را به گروههای دو یا سه نفره تقسیم کرده و هر گروه میتواند به صورت امدادی بخشی از وظیفه جمع آوری توپها را در مدت زمان مشخصی انجام داده و بعد از زمان مشخص حلقه را به نفر بعدی در گروه بدهد. در نهایت مجموع توپهای جمع آوری شده برای هر گروه محاسبه می شود. می توان برای جذابیت بیشتر بازی توپها را امتیاز بندی کرد. مثلا به کودکان گفت توپهای زرد ۱۰۰ امتیاز دارند ولی توپهای قرمز ۵۰ امتیاز. در این صورت گروهها برای بدست آوردن امتیاز بیشتر سر بدست آوردن توپهای زرد رقابت خواهند کرد.

نکته:

در بازی گروهی رقابت برای بدست آوردن آخرین توپها زیاد خواهد بود. هر گاه دو حلقه با هم روی یک توپ قرار گرفته باشند گروهی برنده توپ خواهد بود که حلقه اش پایین تر قرار گرفته و نشان دهنده این است که ابتدا برای گرفتن توپ اقدام کرده اند.

هر چه اندازه حلقه بزرگتر باشد دقت مورد نیاز برای انداختن به هدف کمتر است. اما هر چه اندازه آن کوچکتر شود نیاز به دقت و تمرکز و برنامه ریزی بیشتری است.

دسترسی به محتوا این مقاله مختص به اعضا سایت می باشد:  

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *