بازی درها و سرها

بازی درها و سرها بازی برای کودک دو و سه ساله
برای بازی امروز به یک بسته خودکار رنگی یا ماژیک احتیاج دارید. از آنجا که این بازی برای گروه سنی ۲ و سه سال طراحی شده است بهتر است در حین انجام بازی در کنار کودک حضور داشته باشید تا احتمال خطری برای کودک وجود نداشته باشد.

درهای خودکار را از بدنه آنها جدا کرده و در فضای کوچکی (داخل یک بشقاب) در مقابل دید کودک بگذارید و از او بخواهید تا هر در رنگی را بر روی بدنه همرنگ خودکار بگذارد. برای کودک دو ساله یافتن در همرنگ با هر خودکار و گذاشتنش بر روی خودکار کاری است که به هماهنگی بین چشم و دست کودک نیاز دارد. همچنین عضلات ظریف دست کودک را تقویت می‌کند.

در مرحله بعد میتوانید کمی فضای بازی را بزرگتر کنید(سطح یک میز نهارخوری یا روی فرش اتاقش) تا کودک برای یافتن در همرنگ هر خودکار فضای بیشتری را کندو کاو کند. به مرور سرعت کودک در یافتن و وصل کردن درها و سرها به هم بیشتر خواهد شد.

بازی درها و سرها با هدف تقویت هماهنگی بین چشم و دست، تقویت عضلات ظریف دست کودک، تقویت آموزش رنگها، قدرت دید و تقویت توجه و تمرکز برای کودک دو و سه سال طراحی شده است.

این بازی قابلیت انجام در گروه را نیز دارد. تعداد بسته های خودکار را بالاتر ببرید و از کودکان بخواهید که هر چه میتوانند بیشتر درها و سرها را به هم برسانند.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی چیست؟ انعطاف پذیری شناختی کمک می‌کند تا با چالش‌ها و تغییرات زندگی به بهترین شکل ممکن سازگار شویم. این مهارت به افراد

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.