Search
Close this search box.

بازی رهایی

بازی رهایی
بازی رهایی برای تقویت مهارتهای دست ورزی کودکان، تقویت حواس و انجام یک کار هدفمند برای کودکان یک تا سه سال طراحی شده است. این بازی کودک را تا حدودی مشغول می کند و شما میتوانید کمی به کارهای خودتان برسید.

یکی از اسباب بازیهای مورد علاقه کودک را انتخاب کنید و با استفاده از کشهای سر کودکان یا کشهای پول آن را مخفی کنید. به این ترتیب که کشهای مختلف را در جای جای بدن حیوان بیاندازید و یا اینکه یک کش پول را دور اسباب بازی بکشید که اسباب بازی در داخل کش زندانی شود. حالا از کودک بخواهید تا کشها را در آورده و اسباب بازی را نجات دهد.

برای کودکان کوچکتر بهتر است از کشهای پارچه ای برای این کار استفاده کنید. و نیازی نیست که حتما چند دور کش را دور حیوان بپیچید میتوانید کشها را در قسمتهای مختلف بدن یک عروسک مثل دست و پا، گوش، دم و …  قرار داده تا کودک آنها را در بیاورد.

برای کودکان بزرگتر کش پول هم گزینه مناسبی است و کودکان میتوانند آن را با کمی تلاش از بدنه عروسک جدا کنند.

نکات بازی رهایی:

کشهای چهل گیس برای این کار مناسب نیستند. به خصوص اگر تمایل دارید که کودک زمانی را بدون حضور شما مشغول باشد به هیچ وجه از این مدل کشها استفاده نکنید. کودکان کوچکتر به راحتی ممکن است آنها را در دهان گذاشته و قورت دهند.

بچه های زیر سه سال معمولا به تنهایی بازی نمی کنند و حضور والدین یا یکی از آنها برای همراهی در بازی نیاز است. با این حال نیازی نیست که در تمام ساعتهایی که کودک خودش را مشغول کاری کرده در کنار او حضور داشته باشید. بازی رهایی یکی از بازیهایی است که میتوانید کودک را برای زمانی کوتاه با خودش تنها بگذارید.

توصیه می شود بازی کباب کشی  و بازی قفس حیوانات را نیز انجام دهید.
Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *