بازی رهایی

بازی رهایی
بازی رهایی برای تقویت مهارتهای دست ورزی کودکان، تقویت حواس و انجام یک کار هدفمند برای کودکان یک تا سه سال طراحی شده است. این بازی کودک را تا حدودی مشغول می کند و شما میتوانید کمی به کارهای خودتان برسید.

یکی از اسباب بازیهای مورد علاقه کودک را انتخاب کنید و با استفاده از کشهای سر کودکان یا کشهای پول آن را مخفی کنید. به این ترتیب که کشهای مختلف را در جای جای بدن حیوان بیاندازید و یا اینکه یک کش پول را دور اسباب بازی بکشید که اسباب بازی در داخل کش زندانی شود. حالا از کودک بخواهید تا کشها را در آورده و اسباب بازی را نجات دهد.

برای کودکان کوچکتر بهتر است از کشهای پارچه ای برای این کار استفاده کنید. و نیازی نیست که حتما چند دور کش را دور حیوان بپیچید میتوانید کشها را در قسمتهای مختلف بدن یک عروسک مثل دست و پا، گوش، دم و …  قرار داده تا کودک آنها را در بیاورد.

برای کودکان بزرگتر کش پول هم گزینه مناسبی است و کودکان میتوانند آن را با کمی تلاش از بدنه عروسک جدا کنند.

نکات بازی رهایی:

کشهای چهل گیس برای این کار مناسب نیستند. به خصوص اگر تمایل دارید که کودک زمانی را بدون حضور شما مشغول باشد به هیچ وجه از این مدل کشها استفاده نکنید. کودکان کوچکتر به راحتی ممکن است آنها را در دهان گذاشته و قورت دهند.

بچه های زیر سه سال معمولا به تنهایی بازی نمی کنند و حضور والدین یا یکی از آنها برای همراهی در بازی نیاز است. با این حال نیازی نیست که در تمام ساعتهایی که کودک خودش را مشغول کاری کرده در کنار او حضور داشته باشید. بازی رهایی یکی از بازیهایی است که میتوانید کودک را برای زمانی کوتاه با خودش تنها بگذارید.

توصیه می شود بازی کباب کشی  و بازی قفس حیوانات را نیز انجام دهید.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.