خانه / گروههای سنی / بازی سیب، کیوی، پرتقال
بازی سیب، کیوی، پرتقال
بازی سیب، کیوی، پرتقال بازی برای کودک پنج تا دوازده سال

بازی سیب، کیوی، پرتقال

بازی سیب، کیوی، پرتقال می تواند بازی متنوعی باشد و گستره وسیعی از یک بازی که در صندلی انجام می شود تا محدوده و فضای کل خانه را در بربگیرد.

برای این بازی ابتدا با مدلهای ساده تر شروع می کنیم. به کودک بگویید وقتی گفتم سیب باید دهانت را نشان بدهی. این را تمرین کنید. بعد بگویید وقتی گفتم کیوی باید به موها و سرت اشاره کنی و وقتی گفتم پرتقال باید انگشتانت را تکان بدهی. بازی را شروع کنید. این بازی در صورتی که با تمامی اعضای خانواده انجام شود می‌تواند جذابیت و هیجان زیادی ایجاد کند و لحظات پر از لبخندی را فراهم کند.

بازی از جایی سخت تر خواهد شد که شما ریتم تکرار را جا به جا کنید. سیب، سیب، پرتقال، کیوی پرتقال و…. در این صورت کودک باید پیش از پاسخ کمی فکر کرده و حرکت مورد نظر را انجام دهد.

 

بازی سیب، کیوی، پرتقال را می توان در وسعت و ابعاد خانه نیز انجام داد. سه مکان مشخص را در خانه تعیین کنید. مثلا روی مبلها، دیوار خاصی از خانه و در یکی از اتاقها. حالا به کودک بگویید هر وقت گفتم سیب باید روی مبل بروی، هر وقت گفتم پرتقال باید خودت را به دیوار مثلا راهرو برسانی و دست بزنی و هر وقت گفتم کیوی باید به سمت در بروی و آنجا بایستی. این بازی از آنجا که با تحرک بیشتری همراه است برای کودکان جذاب است و در صورتی که کودکان به صورت گروهی آن را انجام دهند برایشان بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

بخش دیگری نیز میتوانید به بازی اضافه کنید و آنهم اضافه کردن یک حرکت یا شکلک خاص در هر آیتم است. مثلا وقتی گفتم سیب بپر روی مبل و یک شکلک خنده دار به خودت بگیر. وقتی گفتم پرتقال برو کنار دیوار و دو دست و یک پایت را بالا بگیر و….

 

اگر همچنان تمایل دارید بازی را برای کودکان بزرگتر پیچیده تر کنید کمی چاشنی جا به جایی به آن اضافه کنید. اگر گفتم سیب کاری که برای پرتقال انجام میدادی را انجام بده و برعکس!!!

بازی سیب، کیوی، پرتقال با هدف تمرین مهارتهای اجتماعی و هیجانی، تمرین توجه و تمرکز، تمرین حافظه کاری و بازداری پاسخ برای کودکان پنج سال به بالا طراحی شده است.

 

درباره‌ی فاطمه موسوی بصیرت

همچنین ببینید

بازی تیز گوش

بازی تیز گوش

برای بازی تیز گوش به یک صفحه شطرنجی نیاز دارید. این صفحه را می‌توانید خودتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com