بازی شیرینی صورتی

بازی شیرینی صورتی یک بازی ساده ولی پر از هیجان و خنده است. هم تقویت مهارتها را به دنبال دارد و هم سراسر لذت است. یک شیرینی ساده  و تایمر تنها وسایل بازی امروز ماست. این بازی گذاشتن شیرینی روی صورت و هدایت آن به سمت دهان بدون استفاده از دستهاست.

بازی شیرینی صورتی با هدف تقویت توجه و تمرکز، تقویت برنامه ریزی، تقویت حواس و تقویت حل مساله برای کودکان هفت سال به بالا طراحی شده است. این بازی در یک روز تعطیل و در جمع خانواده بی نهایت لذت بخش خواهد بود.

بخش تکمیلی بازی شیرینی صورتی:

از کودک بخواهید روی صندلی بنشیند و کمی سرش را به سمت عقب خم کند. یک  شیرینی ساده یا بیسکویت را درست در وسط پیشانی کودک بگذارید طوریکه روی ابروها قرار نگیرد. حالا از کودک بخواهید بدون استفاده از دستها و تنها با حرکات ماهیچه های صورتش بیسکویت را به دهانش برساند. در حین بازی کودک اجازه ندارد از دستهایش استفاده کند . همچنین نباید با حرکات تند شیرینی را پرتاب کرده تا با دهان بگیرد. در همه حال شیرینی باید با پوست در تماس باشد. کودک تنها با استفاده از حرکات ماهیچه های صورت میتواند شیرینی را به دهانش برساند و آن را با لبها یا دندانها نگه دارد.

استفاده از ماهیچه های صورت به کودک در شناسایی بیشتر بدن و شناخت اندامها و کارکرد آنها کمک میکند. او قادر خواهد شد که اندامها و ماهیچه های مورد نیاز در مسیر بازی را تکان دهد و برای رسیدن به هدف برنامه ریزی کند. این بازی با زمان بندی همراه است و کودک باید در مدت زمان یک دقیقه مسیر پیشانی تا دهان را طی کند.

اگر در حین بازی شیرینی به زمین افتاد مجددا بازی را باید از ابتدا شروع کرد.

در صورتی که بازی با گروهی از دوستان و به طور همزمان انجام شود هیجان بیشتری خواهد داشت. برنده کسی است که در کمترین زمان شیرینی را در میان لبها یا دندانها نگه دارد.

نکته:

به کودکان یاد آوری کنید که تنها می توانند از ماهیچه های صورت و نه هیچ عضو دیگری برای هدایت شیرینی به سمت دهان استفاده کنند.

این بازی برگرفته از سایت با هم باشیم  است.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *