خانه / گروههای سنی / بازی فلش چرخان + فیلم
بازی فلش چرخان
فلش چرخان بازی برای کودک پنج تا نه سال با هدف تمرین بازداری پاسخ

بازی فلش چرخان + فیلم

برای بازی فلش چرخان روی زمین چهار برگه بگذارید. به طوری که اگر ایستاده باشید یکی از آنها در جلو، یکی در پشت و دو برگه دیگر در دو سوی شما قرار داشته باشد.

از کودک بخواهید در میانه برگه ها و در فضای خالی بین آنها قرار بگیرد. می‌توانید این فضا را به اندازه یک برگه یا به اندازه یک متر در نظر بگیرید.

در این بازی به دو برگه با رنگهای مختلف نیاز دارید که در وسط هر کدام یک فلش بزرگ کشیده باشید. رنگها معنای متفاوتی دارند. طبق معمول همه بازیها، ابتدا با معرفی قانون هر رنگ شروع می‌کنیم تا بعد وارد بازی شویم.

 

قانون رنگ سبز این است که هر جهتی را که فلش به کودک نشان میدهد باید در همان جهت پایش را بگذارد. مثلا اگر شما فلش کارت سبز را به سمت بالا گرفته اید کودک باید پایش را روی برگه بالا گذاشته و اگر فلش را به سمت پایین گرفته اید کودک باید پایش را روی برگه پایین بگذارد.

این قانون و رنگ را با کودک تمرین کنید تا به خاطر بسپارد.

قانون رنگ زرد این است که کودک باید پایش را برخلاف جهتی که فلش نشان میدهد بگذارد. برای مثال اگر فلش کارت زرد را رو به بالا به کودک نشان داده‌اید کودک باید در خانه عقب پایش را بگذارد و اگر جهت فلش زرد رو به سمت راست است کودک باید پایش را در خانه سمت چپ بگذارد.

 

این قانون را نیز با کودک تمرین کنید و حالا وارد بخش اصلی بازی فلش چرخان می شوید

 

در این بخش شما با کارت سبز کار را شروع می کنید و پس از چند بار نشان دادن جهت با سرعت هر پنج ثانیه یک جهت، کارت زرد را جایگزین کنید تا کودک بر اساس آنچه شما نشان میدهید جایابی کند. سپس مجددا پس از چند چرخش کارت زرد را نشان دهید. تعداد چرخشها و جهتایی که با فلش نشان میدهید به شما بستگی دارد . می‌تواند تنها دو حرکت و یا هشت حرکت باشد و سپس کارت بعدی نشان داده شود.

 

بازی فلش چرخان با هدف تمرین بازداری پاسخ، انعطاف پذیری شناختی، توجه و تمرکز، حافظه کاری برای کودکان پنج تا نه ساله طراحی شده است.

 

فیلم انجام بازی

 

درباره‌ی فاطمه موسوی بصیرت

همچنین ببینید

بازی تیز گوش

بازی تیز گوش

برای بازی تیز گوش به یک صفحه شطرنجی نیاز دارید. این صفحه را می‌توانید خودتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com