بازی فوتبال فوتی

بر خلاف نام این بازی، نیاز به حضور یازده بازیکن برای انجام بازی نیست و تنها با حضور دو کودک می توان این بازی را انجام داد.

برای شروع بازی باید فضایی به عنوان زمین بازی مشخص کنید. می توانید از هر وسیله ای برای مشخص کردن زمین بازی استفاده کنید. مثلا یک سینی گرد یا مستطیل و مقداری چسب برق می تواند زمین شما را بسازد. در وسط زمین بازی خطی برای تقسیم زمین بین دو بازیکن بکشید. این خط به نوعی دروازه محسوب می شود و عبور توپ از این خط به سمت زمین حریف برای بازیکن امتیاز محسوب می شود.

میتوانید سینی را روی میز گذاشته و از کودکان بخواهید در دو سوی این میز و در مقابل زمین خودشان نشسته یا بایستند و سپس با سوت شما بازی شروع شود یا اینکه از کودکان بخواهید روی زمین در دو سوی زمین بازی دراز بکشند و برای شنیدن سوت بازی آماده باشند.

به هر کودک یک توپ سبک کوچک رنگی بدهید. (رنگ توپها باید متفاوت باشد)کار هر بازیکن این است که ضمن اینکه توپ خودش را باید با فوت کردن به زمین طرف مقابل بیاندازد همزمان نباید اجازه دهد توپ حریف به زمینش وارد شود. در این صورت کودک باید توجه خود را همزمان بر روی دو کار نگهدارد و اینکه باید در لحظه تصمیم بگیرد به کار خودش ادامه دهد تا به گل برسد یا اینکه از ورود مهاجم به زمینش جلوگیری کند.

بازی فوتبال فوتی با هدف تمرین توجه و تمرکز و تصمیم گیری و برنامه ریزی برای گروه سنی پنج تا نود سال طراحی شده است و میتواند برای همه اعضا خانواده سرگرم کننده باشد.

نکته:

بهتر است چیزی که با آن زمین بازی را مشخص می کنید لبه دار باشد تا توپها از زمین خارج نشوند.

میتوان برای بازی فوتبال فوتی تعداد گل مشخص و یا زمان دقیقی را مشخص کرد و در پایان زمان فرد برنده اعلام شود.

میتوانید در پایان از کودکان بپرسید در کجا کارشان بهتر و کجا بدتر بود و یا چه می کردند تا نتیجه بهتری کسب می کردند.

دست زدن به توپها خطا محسوب می شود.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
کودک و امنیت

کودک و امنیت

اگر کودکان احساس امنیت و آرامش کنند، می توانند خطر کنند، سوال بپرسند، اشتباه کنند، اعتماد کنند، احساسشان را با دیگران به اشتراک بگذارند و

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *