Search
Close this search box.

بازی نامرئی

بازی نامرئی بازی برای رفع مشکلات نوشتاری در کودکان مدرسه ای
همچنان که هر کدام از ما از چیزهای متفاوتی لذت می بریم و علاقمندی‌های متفاوتی داریم کودکان نیز در آموزش و فراگیری از تنوع بسیاری برخوردارند. به همین دلیل معلمان حرفه ای این روزها تلاش می کنند تا با کاربرد شیوه های مختلف توجه همه دانش آموزان را به آموزش معطوف کنند. بازی نامرئی بسیار کوتاه و کاربردی است و بیشترین هدف آن برای کودکانی است که در نحوه نوشتن و خواندن کلمات مشکل دارند.

قبلا مشابه این بازی آورده شده (بازی کارتهای برجسته) و میتواند با ترتیبی که قبلا گفته شده برای تمام گروههای سنی به کار گرفته شود. برای بازی به مقداری مقوا یا کارتن وسایل دور ریز و چسب داغ احتیاج دارید. شکل حروف و یا کلماتی که کودک در یادگیری آن دچار اشکال است یا دائما اشتباه می کند را روی مقوا با چسب داغ بنویسید.بگذارید کار سرد شود و سپس وسیله بازی نامرئی شما آماده است.

چند ورق سفید به کودک بدهید و از او بخواهید که کارت نامرئی را زیر یکی از برگه‌هایش قرار دهد و با کشیدن مداوم مداد روی کاغذ اثر آنچه روی کارت کشیده اید نمایان شود. از کودک بخواهید حالا کلمه را بخواند.

سپس از کودک بخواهید با سر انگشتش آنچه روی کارت کشیده شده است را همانند زمان نوشتن لمس کند. سپس از او بخواهید با چشم بسته این کار را انجام دهد.

وقتی کودک کار چاپ، مشاهده، لمس، را انجام میدهد در واقع به شکلهای مختلف یک کلمه را به ذهن می سپارد. او از لمس کردن، تجسم و به کارگیری حواس برای آموزش کمک گرفته است.

بازی نامرئی با هدف تقویت حواس، تمرین تجسم فضایی و حافظه برای گروه سنی هفت و هشت سال و تمام کسانی که در نوشتن مشکل دارند مناسب است.

نکته:

حتما موقع نوشتن کارتها چسب، داغ داغ باشد تا به راحتی روی کاغذ بنشیند.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی چیست؟ انعطاف پذیری شناختی کمک می‌کند تا با چالش‌ها و تغییرات زندگی به بهترین شکل ممکن سازگار شویم. این مهارت به افراد

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *