بازی نامرئی

بازی نامرئی بازی برای رفع مشکلات نوشتاری در کودکان مدرسه ای
همچنان که هر کدام از ما از چیزهای متفاوتی لذت می بریم و علاقمندی‌های متفاوتی داریم کودکان نیز در آموزش و فراگیری از تنوع بسیاری برخوردارند. به همین دلیل معلمان حرفه ای این روزها تلاش می کنند تا با کاربرد شیوه های مختلف توجه همه دانش آموزان را به آموزش معطوف کنند. بازی نامرئی بسیار کوتاه و کاربردی است و بیشترین هدف آن برای کودکانی است که در نحوه نوشتن و خواندن کلمات مشکل دارند.

قبلا مشابه این بازی آورده شده (بازی کارتهای برجسته) و میتواند با ترتیبی که قبلا گفته شده برای تمام گروههای سنی به کار گرفته شود. برای بازی به مقداری مقوا یا کارتن وسایل دور ریز و چسب داغ احتیاج دارید. شکل حروف و یا کلماتی که کودک در یادگیری آن دچار اشکال است یا دائما اشتباه می کند را روی مقوا با چسب داغ بنویسید.بگذارید کار سرد شود و سپس وسیله بازی نامرئی شما آماده است.

چند ورق سفید به کودک بدهید و از او بخواهید که کارت نامرئی را زیر یکی از برگه‌هایش قرار دهد و با کشیدن مداوم مداد روی کاغذ اثر آنچه روی کارت کشیده اید نمایان شود. از کودک بخواهید حالا کلمه را بخواند.

سپس از کودک بخواهید با سر انگشتش آنچه روی کارت کشیده شده است را همانند زمان نوشتن لمس کند. سپس از او بخواهید با چشم بسته این کار را انجام دهد.

وقتی کودک کار چاپ، مشاهده، لمس، را انجام میدهد در واقع به شکلهای مختلف یک کلمه را به ذهن می سپارد. او از لمس کردن، تجسم و به کارگیری حواس برای آموزش کمک گرفته است.

بازی نامرئی با هدف تقویت حواس، تمرین تجسم فضایی و حافظه برای گروه سنی هفت و هشت سال و تمام کسانی که در نوشتن مشکل دارند مناسب است.

نکته:

حتما موقع نوشتن کارتها چسب، داغ داغ باشد تا به راحتی روی کاغذ بنشیند.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بهترین زمان یادگیری

بهترین زمان یادگیری به نظر شما چه زمانی است؟ بهترین زمان یادگیری سه سال اول زندگی است؟ بهترین زمان یادگیری تا پنج سالگی است؟ بهترین

Read More »

Memory Games Brain Training

بازی حافظه این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است

Read More »

Papayo

پاپایو این برنامه برای کودکان 6-3 ساله طراحی شده و سعی داشته تا در قالب بازی و سرگرمی، موارد مختلفی به کودک آموزش داده شود.

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)