بازی نامرئی

بازی نامرئی بازی برای رفع مشکلات نوشتاری در کودکان مدرسه ای
همچنان که هر کدام از ما از چیزهای متفاوتی لذت می بریم و علاقمندی‌های متفاوتی داریم کودکان نیز در آموزش و فراگیری از تنوع بسیاری برخوردارند. به همین دلیل معلمان حرفه ای این روزها تلاش می کنند تا با کاربرد شیوه های مختلف توجه همه دانش آموزان را به آموزش معطوف کنند. بازی نامرئی بسیار کوتاه و کاربردی است و بیشترین هدف آن برای کودکانی است که در نحوه نوشتن و خواندن کلمات مشکل دارند.

قبلا مشابه این بازی آورده شده (بازی کارتهای برجسته) و میتواند با ترتیبی که قبلا گفته شده برای تمام گروههای سنی به کار گرفته شود. برای بازی به مقداری مقوا یا کارتن وسایل دور ریز و چسب داغ احتیاج دارید. شکل حروف و یا کلماتی که کودک در یادگیری آن دچار اشکال است یا دائما اشتباه می کند را روی مقوا با چسب داغ بنویسید.بگذارید کار سرد شود و سپس وسیله بازی نامرئی شما آماده است.

چند ورق سفید به کودک بدهید و از او بخواهید که کارت نامرئی را زیر یکی از برگه‌هایش قرار دهد و با کشیدن مداوم مداد روی کاغذ اثر آنچه روی کارت کشیده اید نمایان شود. از کودک بخواهید حالا کلمه را بخواند.

سپس از کودک بخواهید با سر انگشتش آنچه روی کارت کشیده شده است را همانند زمان نوشتن لمس کند. سپس از او بخواهید با چشم بسته این کار را انجام دهد.

وقتی کودک کار چاپ، مشاهده، لمس، را انجام میدهد در واقع به شکلهای مختلف یک کلمه را به ذهن می سپارد. او از لمس کردن، تجسم و به کارگیری حواس برای آموزش کمک گرفته است.

بازی نامرئی با هدف تقویت حواس، تمرین تجسم فضایی و حافظه برای گروه سنی هفت و هشت سال و تمام کسانی که در نوشتن مشکل دارند مناسب است.

نکته:

حتما موقع نوشتن کارتها چسب، داغ داغ باشد تا به راحتی روی کاغذ بنشیند.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)