بازی پرتاب جورابی

بازی پرتاب جورابی با هدف تمرین عضلات دست کودک، تمرین هماهنگی بین چشم و دست، تمرین شنیداری، تمرین بازداری پاسخ، تمرین توجه و تمرکز برای کودک سه تا شش سال طراحی شده است.

نحوه انجام بازی شناختی پرتاب جورابی:

برای بازی پرتاب جورابی دو صندلی را پشت به پشت و با فاصله یک متری از هم قرار دهید و بین آنها یک طناب یا روبان بکشید. از کودک بخواهید در پشت روبان و با فاصله یک متری بایستد و در سوی دیگر روبان، یک سبد یا قابلمه روی زمین قرار دهید.

تعدادی جوراب را داخل یکدیگر کنید تا توپهای بازی شما آماده شود. حالا وارد بازی می شویم. با موبایلتان یک آهنگ برای کودک پخش کنید. به کودک بگویید تا زمانی که آهنگ پخش می شود توپهای جورابی را باید از بالای روبان به سمت سبد پرتاب کنی اما وقتی آهنگ قطع می شود باید از زیر روبان توپها را به داخل سبد بیاندازی. مدت زمان بازی در حدود یک دقیقه برای هر بار بازی و برای پرتاب حداقل ده توپ درست در سبدهاست.

بازی پرتاب جورابی را می توان برای کودکان پنج و شش ساله کمی سخت تر نیز کرد. بعد از انجام چندین باره مرحله اول می توان به کودک گفت حالا هر زمان که آهنگ پخش می شود تو باید از زیر روبان توپها را بیندازی و هر بار که آهنگ قطع می شود تو باید از بالای روبان توپها را بیاندازی. در ضمن اگر در میان توپها توپ آبی رنگ دیدی بدون توجه به اینکه آّهنگ پخش می شود یا نه همیشه باید توپهای آبی رنگ را از بالای روبان به سبد بیاندازی.

نکته بازی پرتاب جورابی:

برای این بازی بهتر است از کیسه های کوچک یا جورابها استفاده کنیم. چون هدف اصلی پرتاب موفق ده توپ جورابی به داخل سبد در مدت زمان یک دقیقه است. توپهای پلاستیکی بدلیل سبک بودن کمی سخت تر در داخل سبد باقی می مانند و ممکن است در هر پرتاب تعدادی از آنها بیرون بریزند و این کار کودک را کلافه می‌کند.    

فاصله سبد از روبان و صندلیها بسته به سن کودک و مقدار توانمندی او میتواند متفاوت باشد. اگر کودک شما به خوبی می تواند پرتاب کند می توانید فاصله طولانی تری را برای بازی انتخاب کنید.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بهترین زمان یادگیری

بهترین زمان یادگیری به نظر شما چه زمانی است؟ بهترین زمان یادگیری سه سال اول زندگی است؟ بهترین زمان یادگیری تا پنج سالگی است؟ بهترین

Read More »

Memory Games Brain Training

بازی حافظه این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است

Read More »

Papayo

پاپایو این برنامه برای کودکان 6-3 ساله طراحی شده و سعی داشته تا در قالب بازی و سرگرمی، موارد مختلفی به کودک آموزش داده شود.

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)