خانه / گروههای سنی / بازی چی حذف شد
بازی چی حذف شد
بازی چی حذف شد بازی برای کودک چهار تا هفت ساله در سایت دالی

بازی چی حذف شد

برای بازی چی حذف شد چند تصویر از اینترنت و مجلات انتخاب کنید. در صورتی که می توانید یک صفحه پاورپوینت از شکلها درست کنید و اگر نه، می‌توانید این کار را با تصاویر و عکسهای مجلات دور ریز انجام دهید.

برای انجام بازی ابتدا باید صفحه اصلی بازی را بسازید. تصایری بسته به سن کودک (هر چه سن کودک کمتر است ساده تر و بدون جزییات و بزرگ و ترجیحا تک رنگ باشد اما هر چه کودک بزرگتر است تصاویر را می توانید ریز تر با جزییات و رنگهای بیشتر) انتخاب کنید.

عکسها را در چند دسته روی صفحات  A4  بچسبانید. برای چسباندن از یک تکه چسب نواری لوله شده در پشت هر تصویر استفاده کنید که به سادگی از صفحه اصلی قابل جدا شدن باشد. صفحه اول بهتر است با چهار تصویر ساده پر کنید و به تدریج در صفحه های هر بار دو تصویر اضافه شود. یعنی صفحات بعدی شش، هشت و ده تصویر داشته باشد.

شروع بازی چی حذف شد:

فرض کنید در صفحه اول شما عکس یک جوجه، عروسک، دوچرخه و بستنی را چسبانده‌اید. صفحه اول را به مدت پنج تا ده ثانیه به کودک نشان دهید و از او بخواهید به تصاویر نگاه کند. سپس بدون اینکه کودک ببیند یکی از عکسها را از صفحه جدا کرده و مجددا صفحه را به کودک نشان دهید و از او بخواهید به شما بگوید تصویر آنچه حذف شده است را نام ببرد. اگر کودک شما درست پاسخ داد مجددا این کار را با چسباندن عکس قبلی و حذف عکس بعدی ادامه دهید. اما اگر کودک شما به درستی پاسخ نداد سعی کنید با دادن نشانه هایی کودک را به سمت پاسخ درست هدایت کنید. مثلا اگر شما بستنی را حذف کرده اید بگویید. تصویر یک خوردنی بود. … سرد بود…شیرین بود… اگر کودک باز هم متوجه نشد می‌توانید بدون اینکه کودک ببیند مجددا تصویر بستنی را به صفحه اضافه کنید و بعد از او بپرسید که تصویری که حذف شده بود را نشان دهد.

نکته:

هر بار برای نشان دادن صفحه، چسباندن یا حذف یک تصویر، صفحه اصلی را از مقابل چشمان کودک دور کنید و تغییر جدید را روی صفحه انجام دهید.

بازی را تا حدی با صفحه اول ادامه دهید که هر چهار تصویر را یک بار حذف کرده باشید و کودک به سوال شما پاسخ درست داده باشد. سپس می توانید صفحه اصلی دوم را به کودک نشان دهید . صفحه اصلی دوم می تواند شامل چهار تصویر قبلی به اضافه دو تصویر جدید باشد(اگر کودک شما چهار ساله است بهتر است این کار را انجام دهید) و یا اینکه شش تصویر کاملا جدید در صفحه داشته باشید. مجددا همان مسیر قبلی را با کودک انجام دهید. همین کار را می توانید با هشت تصویر و ده تصویر در صفحه نیز انجام دهید.

در روزهای بعدی بازی چی حذف شد را با چهار تصویر شروع کنید. این بار یک تصویر را حذف کنید و از کودک بخواهید ضمن گفتن نام تصویر رنگ شکل را هم بگوید. مثلا در تصویر شما جوجه را حذف کرده‌اید. کودک ضمن اشاره به نام جوجه باید رنگ آن را هم بگوید.

بازی چی حذف شد با هدف تمرین حافظه کاری، تمرین توجه و تمرکز برای کودکان چهار تا هفت ساله طراحی شده است.

درباره‌ی فاطمه موسوی بصیرت

همچنین ببینید

بازی تیز گوش

بازی تیز گوش

برای بازی تیز گوش به یک صفحه شطرنجی نیاز دارید. این صفحه را می‌توانید خودتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com