بازی کش‌های چهل گیس

بازی کش‌های جهل گیس
برای این بازی به یک بسته کش چهل گیس، یک سیخ چوبی و یک ظرف آب نیاز است. ظرف را از آب پر کنید و کش‌های چهل گیس را داخل آن بریزید. از کودک بخواهید که با سیخ چوبی کش‌ها را از روی سطح آب جمع‌آوری کند. بازی کش‌های چهل گیس به تقویت عضلات ظریف دست، هماهنگی چشم و دست، تقویت توجه و تمرکز، آموزش رنگ، تقویت حافظه، آموزش ترتیب و توالی از گروه سنی دو سال تا پنج سال قابل اجرا است. بازی کش‌های چهل گیس نسخه سخت‌تر بازی  قلاب و ماهی و بازی توپگیری است.

بخش تکمیلی بازی کش‌های چهل گیس:

نمونه ساده ارائه شده بازی در بخش اول مطلب برای کودک دو ساله مناسب است. تنها از کودک بخواهید که با سیخ چوبی‌اش کشها را جمع‌آوری کند.

برای کودک سه ساله از کودک بخواهید که تنها یک رنگ خاص را برای شما جمع‌آوری کند. مثلا به او بگویید «همه رنگهای زرد رو برام جدا کن».

برای کودک چهار ساله می‌توان از کودک خواست که دو تکلیف را انجام دهد. به کودک بگویید «اول همه کش‌های زرد رنگ رو برام جدا کن بعد از اون کشهای قرمز رنگ را از آب بگیر». در این صورت کودک باید هر دو تکلیف را در خاطر نگهداشته و در عین حال نباید تداخلی در رنگ‌ها داشته باشد. یعنی نمیتواند همزمان هم قرمز و هم زرد را از آب بگیرد. اگر کودک این اشتباه را انجام داد به او بگویید « قانون این  است که اول تمام کشهای زرد رنگ رو جدا کنی و بعد تمام کشهای قرمز رنگ را» همین بازی را برای کودک سه ساله در صورت تسلط برای بازی مناسب سنش می توان انجام داد. در صورت علاقه کودک می‌توانید تعداد قوانین را تا سه مورد برای کودک چهار ساله اضافه کنید

برای کودک پنج ساله ترتیب و توالی را نیز می‌توان به بازی اضافه کرد. به او بگویید «به کشهای روی آب نگاه کن. با این سیخ  ابتدا  دو رنگ قرمز و بعد دو رنگ سبز از آب بگیر و بعد دوباره دو رنگ قرمز و دو رنگ سبز.»

این ترتیب را می‌توان با سه رنگ ادامه داد. به کودک بگویید« یک رنگ قرمز بگیر دو رنگ سبز و یک رنگ زرد از آب جدا کن.» در صورتی که کودک با این روال مشکل داشت می‌توانید دستوری که به او داده‌اید را با مداد رنگی روی یک کاغذ کشیده تا کودک مشابه ریتم و توالی درخواستی عمل کند.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Neurokid

نوروکید اپلیکیشن شناختی در زمینه اتیسم است. این برنامه در حوزه اختلالات عصبی- رشدی به خانواده کمک می کند تا به تشخیص زودهنگام این اختلال

Read More »

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)