Search
Close this search box.

بازی گنج پنهان

بازی گنج پنهان
بازی با خاک و شن برای بچه ها غنیمتی است که  فرصتهای بیشمار و تجربه های ناب را  برای آنها فراهم می‌کند. اما امروزه زندگی آپارتمان نشینی به خصوص در شهرهای بزرگ کودکان را از فضای سبز حیاط‌ها و خاک و آب تا حدی دور کرده است. اگر هنوز در جایی زندگی می‌کنید که کودکتان از لذت داشتن یک حیاط برخوردار است آن را غنیمت بدانید و بازی‌های مرتبط با خاک و آب را با کودک انجام دهید. بازی امروز با هدف جبران لذت خاک بازی برای کودکان دو و سه سال طراحی شده است. برای این بازی به مقداری آرد، یک ظرف نسبتا بزرگ و عمیق و مقداری حبوبات نیاز دارید.

 

بازی گنج پنهان برای تقویت عضلات ظریف دست کودک،‌ بالا بردن دقت و توجه  و تقویت حواس، برای کودک دو و سه سال طراحی شده است.

بخش تکمیلی بازی گنج پنهان:

آرد امکان خوبی برای تجربه بازی با خاک و شن را به کودک می‌دهد ضمن اینکه در صورت به دهان بردن نیز مشکلی به همراه ندارد. آرد را در ظرف بزرگی بریزید در داخل این آرد تعداد مشخصی نخود و یا لوبیای سفید بریزید. حتما پیش از ریختن حبوبات در آرد آن را بشمارید.

از آنجا که نخود یا لوبیای سفید کمترین میزان اختلاف رنگ را با آرد دارند کار جستجو و یافتن گنج را برای کودک سخت تر و همراه با هیجان می‌کند.

پیش از ریختن حبوبات در آرد، اجازه دهید که کودک کمی با آن بازی کرده و آرد را زیر و رو کند. در مرحله بعدی از او بخواهید که نخود یا لوبیاهای مخفی شده در آرد را برای شما پیدا کند. کودک ناچار است برای یافتن آن بیش از پیش با آرد در اتباط باشد و حواس خود را تقویت کند.

می‌توانید در مرحله بعدی برای بازی گنج پنهان  از یک الک یا سبد کوچک استفاده کنید. نحوه کار با آن را به کودک نشان  دهید و اجازه دهید تا کودک زمان کافی را برای یافتن حبوبات داشته باشد.

نکته:

حتما تعداد نخود یا لوبیایی  را که در آرد می ریزید، بشمارید در این صورت اطمینان بیشتری از عدم بلعیده شدن آنها توسط کودک دارید.

در حین انجام این بازی لازم است که در کنار کودک حضور داشته باشید.

 

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *