بازی گنج پنهان

بازی گنج پنهان
بازی با خاک و شن برای بچه ها غنیمتی است که  فرصتهای بیشمار و تجربه های ناب را  برای آنها فراهم می‌کند. اما امروزه زندگی آپارتمان نشینی به خصوص در شهرهای بزرگ کودکان را از فضای سبز حیاط‌ها و خاک و آب تا حدی دور کرده است. اگر هنوز در جایی زندگی می‌کنید که کودکتان از لذت داشتن یک حیاط برخوردار است آن را غنیمت بدانید و بازی‌های مرتبط با خاک و آب را با کودک انجام دهید. بازی امروز با هدف جبران لذت خاک بازی برای کودکان دو و سه سال طراحی شده است. برای این بازی به مقداری آرد، یک ظرف نسبتا بزرگ و عمیق و مقداری حبوبات نیاز دارید.

 

بازی گنج پنهان برای تقویت عضلات ظریف دست کودک،‌ بالا بردن دقت و توجه  و تقویت حواس، برای کودک دو و سه سال طراحی شده است.

بخش تکمیلی بازی گنج پنهان:

آرد امکان خوبی برای تجربه بازی با خاک و شن را به کودک می‌دهد ضمن اینکه در صورت به دهان بردن نیز مشکلی به همراه ندارد. آرد را در ظرف بزرگی بریزید در داخل این آرد تعداد مشخصی نخود و یا لوبیای سفید بریزید. حتما پیش از ریختن حبوبات در آرد آن را بشمارید.

از آنجا که نخود یا لوبیای سفید کمترین میزان اختلاف رنگ را با آرد دارند کار جستجو و یافتن گنج را برای کودک سخت تر و همراه با هیجان می‌کند.

پیش از ریختن حبوبات در آرد، اجازه دهید که کودک کمی با آن بازی کرده و آرد را زیر و رو کند. در مرحله بعدی از او بخواهید که نخود یا لوبیاهای مخفی شده در آرد را برای شما پیدا کند. کودک ناچار است برای یافتن آن بیش از پیش با آرد در اتباط باشد و حواس خود را تقویت کند.

می‌توانید در مرحله بعدی برای بازی گنج پنهان  از یک الک یا سبد کوچک استفاده کنید. نحوه کار با آن را به کودک نشان  دهید و اجازه دهید تا کودک زمان کافی را برای یافتن حبوبات داشته باشد.

نکته:

حتما تعداد نخود یا لوبیایی  را که در آرد می ریزید، بشمارید در این صورت اطمینان بیشتری از عدم بلعیده شدن آنها توسط کودک دارید.

در حین انجام این بازی لازم است که در کنار کودک حضور داشته باشید.

 

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)