Search
Close this search box.

برد گروهی

دسترسی به بازی :
این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟
فایل قابل دانلود بازی:
کدام مهارت های شناختی در این بازی تمرین می شود؟

اهداف بازی:

در این بازی مهارت‌های مختلف شناختی و مهارت‌های اجتماعی و هیجانی تمرین می‌شوند.

گروه سنی پیشنهادی:

این بازی با هدف انجام در گروههای بزرگ طراحی شده است با این حال به این بازی برای گروه سنی هشت سال به بالا مناسب تر می باشد.

لوازم مورد نیاز :

صفحه بازی و امتیازات و مینی بازیها را از داخل تاس زیر دانلود و پرینت کنید.

شما یک صفحه بزرگ با ده ستون داریدکه برگه جمع آوری امتیازهای تان خواهد بود. همچنین، برد اصلی بازی شما صفحه شماره دو است که از یک جدول شش در شش خانه تشکیل شده است (دقیقا به تعداد اعداد روی تاس) و در نهایت دستورات بازی که در دو صفحه ارائه شده است و مینی بازی‌ها را تشکیل می دهند. برای مینی بازی‌ها به وسایل زیر احتیاج خواهید داشت:

ده لیوان یک بار مصرف، یک کاسه کوچک نخود و لوبیا (در حد یک مشت)، کیسه فریزر یا نایلون، برگه کاغذ و مداد، خلال دندان یا سیخ چوبی و یا چوب کبریت ده عدد ، شکلات، پنج توپ (یا حتی جوراب‌های توپ شده)، یک سبد،‌ دو عدد تاس و یک کتاب.

آماده سازی بازی:

برای این بازی ابتدا باید صفحات ارایه شده را پرینت کرده و در اختیار داشته باشید (در صورتی که امکان پرینت کردن برای شما وجود ندارد می‌توانید آنها را بنویسید یا بکشید).

اگر این بازی را با جمع بزرگی انجام می‌دهید بهتر است گروه بندی کنید و در بخش نام، اسم هر گروه را بنویسید و اگر تعداد شما کم است؛ هر بازیکن می تواند نامش را در یک ردیف بنویسید.

کاری که باید انجام دهید این است که هر چه سریعتر در بازیها برنده شده و ده خانه مربوط به خودتان را ضربدر زده و تکمیل کنید.

ابتدا، برگه‌هایی که روی آن دستورات بازی نوشته شده(صفحه سوم وچهارم) را ببرید و هر دستور را بعد از برش تا کنید و در داخل یک کاسه یا گلدان بریزید و آن‌ها را مخلوط کنید.

شروع بازی:

هر فرد یا گروه همزمان دو تاس را با هم می‌اندازد. تاس نزدیکتر به بازیکن عدد “ستون(اعداد تیره جدول)” و تاس دورتر عدد “ردیف(اعداد روشن جدول)” را نشان می دهد که به یکی از خانه های برد بازی یا جدول ما اشاره دارد. این خانه میتواند سفید یا یک خانه شکل دار باشد.

اگر اعداد روی تاس در نهایت یکی از خانه های سفید را نشان دهد؛ بازیکن باید از کاسه بازی ها یک برگه را بیرون بکشد و بازی نوشته شده روی آن را به صورت فردی انجام داده و بر اساس قواعد مشخص شده پیش برود و اگر برنده شد می‌تواند یک علامت ضربدر در ردیف ده تایی خودش بزند و سپس تا نوبت بعدی باید صبر کند.

  • اما اگر فرد بازیکن تاس‌هایش یکی از خانه های شکل دار را نشان داد یک چالش گروهی برای تمام اعضا خواهد بود و هر کس که برنده شود می‌تواند یک خانه در ردیف خودش را پر کند و اگر نه چالش تمام شده و مجددا از گروهی که باید تاس را بیاندازد بازی را ادامه می دهیم.
  • اگر تاس خانه بطری را نشان داد به این معناست که هر بازیکن یا هر گروه سه بار فرصت دارد تا یک بطری آب را به هوا انداخته و بچرخاند به طوری که وقتی روی زمین می افتد به حالت عمودی یا ایستاده قرار بگیرد. در صورتی که دو بار (یا یک بار) به صورت عمود قرارگرفت شما برنده چالش هستید.
  • اگر بازیکنی خانه سطل و توپ را با تاس‌هایش به دست آورد یعنی اینکه فرد باید از یک فاصله پنج متری پنج توپ را به داخل سبد بیاندازد که حداقل سه توپ آن در داخل سبد بیافتد بدون اینکه ضربه بخورد و از سبد خارج شود. (توپ ها باید در سبد بمانند و اگر خارج شود محاسبه نمی شود)
  • اگر بازیکنی گزینه تاس قرمز را در داخل جدول به دست آورد می‌تواند هر بازی یا چالشی که دوست دارد را انتخاب کند و بقیه اعضا را نیز به چالش دعوت کند. در واقع تاس قرمز به شما حق انتخاب می‌دهد تا از میان چالش‌های سطل و توپ، بطری و مینی بازی‌ها انتخاب کنید.

قوانین بازی:

  • هر بازیکن یا گروه در هر دور یک بار می‌تواند تاس بیاندازد و تا دور بعدی باید منتظر مانده و تنها در چالشها حضور پیدا می کند.
  • هر مینی بازی که انجام شد از دور خارج می شود و تا زمانی که همه مینی بازیها تمام نشده مجددا به کاسه بر نمی گردد.
  • در صورتی که همچنان هیچ گروه یا بازیکنی ده ردیف خود را کامل نکرده بود و مینی بازیها تمام شده بود می توانید مجددا کاغذهای دستورات را تا کرده و به کاسه برگردانید.
  • همه بازیکن‌ها باید در چالش‌های گروهی شرکت کنند.
  • اگر بازیکن یا گروهی مینی بازی را به درستی و کامل انجام داد می‌تواند در ردیف خودش یک ضربدر بگذارد.

موقعیت های پیشنهادی برای انجام بازی:

این بازی برای عید و به صورت دسته جمعی طراحی شده و در هر دورهمی قابل استفاده است.

تغییرات و پیشنهاداتی که می‌توانید در این بازی ایجاد کنید:

بسته به گروه سنی که بازی را انجام می‌دهید می‌توانید قوانین را ساده‌تر یا سخت‌تر کنید.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

گفتگو کنید

1 نظر

  1. یه کم اولش سخته و به تمرکز نیاز داره. ولی میشه گفت خیلی جالب و بامزه اس. پیشنهاد می کنم تو روزهای تعطیل بازی کنیدشیاسر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *