Search
Close this search box.

حمام رفتن… مقدمه یک بازی جذاب

زمان حمام و بازی برای کودک زیر یکسال
حمام رفتن... مقدمه یک بازی جذاب

حمام بردن کودک به زمان خاصی نیاز ندارد. در هر زمانی می­توانید موقعیت با هم بودن را فراهم کنید. حمام کردن تنها برنامه تمیز کردن کودک نیست. بلکه برای کودکان این امر رفتن به پارک آبی شخصی خودشان است. به همین دلیل این زمان به شما و کودکتان کمک می­کند تا با هم رابطه­‌ای پر از شادی برقرار کنید.

اصل اول حمام کردن کودک: مراقبت

مراقبت از کودک در حمام اصل اول است چرا که احتمال سر خوردن کودکان در میان آب زیاد است. به همین دلیل استفاده از فضای کوچک و بسته­‌ای همانند وان یا یک لگن مناسب‌ که کودک بتواند با آرامش در آن بنشیند و سر نخورد در مرحله اول اهمیت قرار دارد.

کودک شش ماهه از طریق تقلید یاد می­‌گیرد. کودکتان را تشویق کنید که کاری را که شما انجام می­‌دهید را تقلید و تکرار کند. او را تشویق کنید تا همانند شما یک سطل کوچک را از آب پر کرده و یا اردک پلاستیکی­‌اش را فشار دهد تا صدا کند.

بازی‌های حمام

اگر کودکتان می­‌تواند حرف بزند اندام و اعضاء کودک می­‌تواند بهترین منبع گفتگو باشد. استفاده از قایق­‌های شناور روی آب یا اردک­‌های پلاستیکی صدا دار و حتی  ساختن حباب­‌های کف می­‌تواند زمان بودن در حمام را برای کودک لذت بخش کند. وقتی شما با آرامش و احترام کودکتان را در حین حمام کردن لمس می­‌کنید و در آغوش می­‌کشید اعتماد به نفس کودک را شکل می­‌دهید چرا که به او احساس خوبی درباره خودش می­‌دهید. وقتی با او روی آب شلاپ و شلوپ می­‌کنید، مهارت‌های اجتماعی او را شکل می­‌دهید. او چگونگی همکاری و رعایت نوبت را در خود رشد می­‌دهد این کار به او کمک می­‌کند تا در سنین بزرگسالی بتواند اوقات خوشش را با دیگران تقسیم کند.

چند وسیله بازی روی آب می­‌تواند آموزش­های زمان حمام را تقویت کند. اسباب بازی­‌های ایمنی را برای حمام کودک تهیه کنید. ظروف و اسباب بازی­‌های پلاستیکی و کتاب‌های ضد آب و ....  وقتی کودک شما با انداختن اردک پلاستیکی­‌اش روی آب موج ایجاد می­‌کند و یا زمان خالی کردن آب فنجانش در وان کوچک خود، متوجه رابطه علت و معلول و چگونگی کارکرد وسایل باهم می­‌شود

با او در کشفیاتش همراه بشوید و راه‌های متفاوت استفاده از اشیاء را به او نشان دهید. کودک در حین بازی مفاهیم ریاضی و علوم مثل پر و خالی، شناور و غرق در آب و همچنین تفاوت بین جامد و مایع را می­‌فهمد و از همه مهم­تر اینکه این آموزش­‌ها در متن ارتباط عاشقانه بین شما و کودک رخ می­‌دهد. راهی بهتر از این برای تحریک کنجکاوی کودک نیست! پس از حمام کردن کودک او را در یک حوله گرم قرار دهید. شنیدن کلمات لذت­بخش از زبان شما برای کودک شیرین است. از بوی خوش او تعریف کنید و به او بگویید چقدر دوست داشتنی و مهم است.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *