Search
Close this search box.

فوتبال هوایی

دسترسی به بازی :
این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟
فایل قابل دانلود بازی:
کدام مهارت های شناختی در این بازی تمرین می شود؟

تعطیلات نوروز بهترین فرصته که در کنار خانواده بازی های پرتحرک رو تجربه کنیم. بازی هایی که نه آسیبی به در و دیوار وارد می کنه و نه نیاز به مکان و وسیله خاصی داره. این بازی، همان بازی فوتبال است. با این تفاوت که به جای زمین در هوا باید توپ را دنبال کنید. این بازی نیاز به تمرکز روی بازی و توجه به هم تیمی ها داره. پس خوب روی بازی ای که می خوایید انجام بدید تمرکز کنید تا برنده باشید.

وسایل مورد نیاز:

در این بازی به یک بادکنک باد شده، کاغذ و به مقدار بسیار زیادی نفس نیاز داریم.

شروع بازی:

این بازی از دو تیم و یک داور تشکیل می شود. هر تیم به طور پراکنده در یک سمت اتاق و گروه دیگر نیز به همین صورت در طرف دیگر اتاق می ایستند. برای ساخت دروازه، هر تیم یک تکه کاغذ A4 را بر روی دیوار سمت زمین خود قرار می دهد. ارتفاع دروازه بستگی به میانگین قد افراد هر دو گروه دارد. هر چه میانگین قد افراد بالاتر باشد، دروازه در نقطه بالاتری نصب می شود.

روش بازی:

داور در وسط اتاق می ایستد و بادکنک باد شده را در وسط زمین به هوا پرت می کند. سایر افراد باید با فوت کردن توپ و بدون استفاده از دست، آن را به سمت زمین حریف برده و وارد دروازه نمایند. تیمی که بادکنک را به دروازه تیم مقابل وارد کرد، برنده بازی خواهد بود. البته این بازی قوانین خاصی دارد که در ادامه عنوان خواهد شد.

قوانین بازی:

در فوتبال خطاهای مختلف و قوانین خاصی حاکم است. این قوانین نیز در این بازی حکم هستند ولی به شکلی خاص.

در ین بازی ابدا از سر برای هد زدن استفاده نکند. به جای آن می توانید از کتف برای هد زدن استفاده کنید.

به جای استپ سینه، از استپ با بینی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که از بینی فقط برای استپ استفاده نماید نه برای وارد کردن نیرو به بادکنک برای پرتاب به جلو.

هیچ یک از افراد نباید از دست استفاده نمایند. برای اطمینان می توان دست ها را در جیب شلوار نمایید که احتمال خطای شما کاهش یابد.

هیچ کس نباید دیگری را هل دهد که در این صورت یک امتیاز منفی به تیم داده خواهد شد.

برای زمین بازی خود، محدوده هوایی و قوانین مشخص اتخاذ نمایید. مثلا اگر توپ به ستون سمت راست یا چپ اتاق برخورد کند، توپ اوت شده و بازی باید توسط تیم مقابل آغاز گردد.

ممکن است فوت کردن برای طولانی مدت، برای برخی افراد دشوار باشد. در این صورت می توانید برای افرادی که از روش فوت استفاده می کنند، یک امتیاز در نظر بگیرید. 

پیشنهادهای بیشتر برای بازی:

این بازی را می توان به صورت نشسته نیز انجام داد. ولی این بار به جای فوتبال، می توان در قالب والیبال نشسته آن را اجرا کنید.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

گفتگو کنید

2 نظر

  1. بازی نفس گیریه. نفس زیادی می خواد. ولی خوبیش اینکه که به جایی آسیب وارد نمیشه. به علاوه، چون نباید از دست استفاده بشه، کسی دستش به در و دیوار نمی خوره. آخه تازه دیوارها رو تمیز کردم و لک نمیشه
    :))))

    1. دلیل جالبی برای انجام این بازی داشتید. باید در ویژگیهای بازی اضافه اش کنیم. اما بجز فوت کردن میشه بازی رو به شکلهای دیگه هم انجام داد. البته اگر خیلی فوت کردن براتون سخت بود. ممنون از نظرتون.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *