قل بازی

As seen on a Sussex Directories Inc site
دسترسی به بازی :
این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟
فایل قابل دانلود بازی:
کدام مهارت های شناختی در این بازی تمرین می شود؟

برای بازی امروز تنها به کمی چسب برق برای کشیدن یک خط صاف یا پر پیچ و خم برای کودکان نیاز دارید. روی زمین بر اساس سن کودک یک خط صاف یا منحنی روی زمین بکشید. می توانید این خط را با مقداری کاموا، کاغذ یا هر چیز دیگری که در دسترس دارید روی زمین بکشید. این خط مسیر مسابقه را نشان میدهد.

حالا یک کفگیر یا خط کش یا قاشق برای مسابقه نیاز دارید و بسته به آنچه که در منزل دارید چند مورد از موارد زیر را انتخاب کنید:

یک هویج، یک تخم مرغ، یک گلابی، سیب، پرتقال، کدوی حلوایی، انار، خیار، نخود، کیوی و …

از کودک بخواهید با کفگیر یا خط کشی که در دست دارد این میوه ها یا وسایلی که در اختیارش قرار داده اید را در طول خط جلو ببرد تا به سر دیگر خط برسد.

 

 

برای کودک سه و چهار ساله حتما با خط صاف بازی را شروع کنید و در نهایت می توانید به آن یک انحنا اضافه کنید اما برای کودکان پنج و شش ساله میتوانید از ابتدا خطی با منحنیها و شکستگیهای بیشتر ایجاد کنید.

قل بازی با هدف تمرین توجه و تمرکز، هماهنگی چشم و دست، تقویت عضلات دست، آموزش مفاهیمی چون سختی، سفتی، نرمی و شکنندگی و …

 

می توانید پس از یکی دو بار طی مسیر با یکی از این موارد از کودک بخواهید بر اساس زمان بندی که برای او مشخص می‌کنید در مسیر حرکت کند. برای مثال شما به او می گویید تو یک دقیقه زمان داری تا تخم مرغ، هویج و پیاز را به سمت دیگر خط برسانی. برای این کار می توانید از کرونومتر موبایلتان کمک بگیرید.

 

می توانید به او لیستی از اولین و دومین و سومین آیتمی که باید حمل کند بدهید تا بر طبق آنچه به اوگفته اید عمل کند. در این صورت شما حافظه کاری کودک را نیز درگیر کرده اید. به او بگویید اول تخم مرغ و بعد پیاز را از ابتدا به انتهای خط برسان.

بچه ها باید با هل دادن و یا فشاری که از طریق دست به خط کش یا کفگیر وارد می کنند مثلا پیاز یا تخم مرغ را به انتهای خط رسانده و به سرعت به سمت ابتدای خط دویده تا مورد بعدی را جابه جا کنند.

در صورتی که این بازی را به صورت دو نفره انجام دهید لذت بازی برای کودک بیشتر خواهد شد.

 

نکته بازی شناختی:

در صورتی که این بازی را با دو کودک یا بیشتر انجام می‌دهید میتوانید روی زمین تعداد خطوط ترسیمی را بیشتر کنید و یا اینکه از کودکان بخواهید هر کس که زودتر تا وسط خط رسید این دور را برنده شده است.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Neurokid

نوروکید اپلیکیشن شناختی در زمینه اتیسم است. این برنامه در حوزه اختلالات عصبی- رشدی به خانواده کمک می کند تا به تشخیص زودهنگام این اختلال

Read More »

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)