مقایسه کودک با دیگران ممنوع!

مقایسه کردن کودک، بازی برای کودکان
مقایسه کودکان با هم ممنوع

 

کودک خود را با دیگران مقایسه نکنید. حتی با خواهر و برادرش. او موجودی کاملا منحصر به فرد است و در مسیر رشدش مطابق با الگوی خود حرکت می‌کند. حتی اگر خواهر و برادر کودک شما در یازده ماهگی ایستاده‌اند دلیلی برای انجام این رفتار در همین سن در کودک بعدی شما نخواهد بود.

روانشناسان، پزشکان و متخصصان کودک در زمان گفتگو درباره بروز  یک رفتار خاص در کودک از کلمه حدود استفاده می‌کنند. این یعنی یک رفتار در بازه‌ای از زمان شکل می‌گیرد. حدود دوازده ماهگی می‌تواند از یازده ماهگی شروع شده و تا سیزده ماهگی ادامه داشته باشد. بنابراین ممکن است کاری را که پسر عمو یا دخترخاله کودکتان در همان سن  انجام می‌دهد در کودک شما هنوز دیده نشود. این اختلاف به معنای بروز مشکل در کودک نیست.

با این حال اگر تفاوت آشکاری در مراحل رشدی کودکتان با دیگران می‌بینید و این تفاوت برای شما تولید نگرانی کرده است با خانه سلامت منطقه خود و یا پزشک متخصص کودکان برای دریافت راهنمایی و انجام غربالگری‌های اولیه تماس بگیرید.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Neurokid

نوروکید اپلیکیشن شناختی در زمینه اتیسم است. این برنامه در حوزه اختلالات عصبی- رشدی به خانواده کمک می کند تا به تشخیص زودهنگام این اختلال

Read More »

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)