Search
Close this search box.

نقاشی نمکی

نقاشی نمکی
برای نقاشی نمکی به مقداری چسب چوب و کمی نمک، کاغذ و رنگهای گواش یا آبرنگ نیاز دارید. برای شروع کار از کودک بخواهید با چسب چوب یک نقاشی روی کاغذ بکشد. (بهتر از از چسبهای با دهانه باریک استفاده کنید تا اینکه کودک به راحتی بتواند با دهانه باریک چسب همانند یک مداد عمل کند. در غیر این صورت می توانید از یک سیخ چوبی برای کشیدن نقاشی کمک بگیرید.) پیش از آنکه چسب خشک شود از کودک بخواهید مقداری نمک روی چسبها بپاشد.

مقدار نمک باید در حدی باشد که یک بافت متراکم و برجسته روی چسب ایجاد شود. می توانید این کار را با نمکدان انجام دهید یا اینکه مقداری نمک را همانند ماسه در اختیار کودک قرار دهید تا روی کار را کاملا با آن بپوشاند و بعد از خشک شدن با تکاندن کاغذ مقدار اضافه نمک را از روی برگه بردارید.

 می توانید قبل از خشک شدن کامل چسب، کار رنگ آمیزی را انجام دهید و یا اینکه می توانید اجازه دهید تا کار خشک شود و سپس با آبرنگ و یا گواش و یک قلمو آن را رنگ آمیزی کنید.

نقاشی نمکی را با هدف تمرین مهارتهای فیزیکی، تقویت عضلات ظریف دست  و نیز تمرین تفکر برای کودکان سه تا هفت ساله می توانید انجام دهید.

فعالیت امروز را میتوانید بر اساس سن کودک به  یک کار همراه با تفکر تبدیل کنید. بسته به سن شما می‌توانید سوالات پیشنهادی را از کودک بپرسید

می خواهیم یک نقاشی با نمک بکشیم. چطوری میشه با نمک نقاشی کشید؟

آیا این مدلی نقاشی رو میشه برد و به دیگران نشان داد بدون اینکه خراب شود. آیا نمک در جای خودش می ماند یا حرکت می کند؟

به نظرت چطوری می‌توانیم کاری کنیم که نمک از روی کاغذ سر نخورد یا نریزد و نقاشی ما ثابت(خراب نشود) بماند؟

از چه چیزی می توانیم برای این کار استفاده کنیم؟

برای رنگ آمیزی نمک چه وسیله ای مناسب است؟ بیا امتحان کنیم.

پیشنهادات کودک را آزمون کنید تا کودک نتیجه آنچه پیشنهاد می دهد را ببیند.

دالی

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *