هانا

بازی هانا

هانا یک اپلیکیشن بازی برای کودکان 3 تا 8 ساله است که توسط شرکت سرو هانا طراحی و ارائه شده است. این برنامه هم در قالب اندورید و هم در قالب ویندوز قابل نصب و اجرا است. 

هدف این برنامه تقویت مهارت های شناختی و روانشناسی کودکان است. علاوه بر اینکه از طریق بازی های ارائه شده در برنامه، استعدادهای کودک را شناسایی کرده و در قالب گزارشی به خانواده ها اعلام می دارد. این گزارش بیان کننده این مطلب است که کودک در چه زمینه هایی توانایی داشته و در چه زمینه هایی نیاز به تقویت و یادگیری دارد. به طور خلاصه اپ هانا، ابزاری برای تقویت مهارت یادگیری در کودکان پیش دبستانی و دوره های اول ابتدایی است. 

قبل از ورود به برنامه، قوانین بازی برای شما نمایش داده می شود و درخواست می گردد که برای بهبود عملکرد و ارزیابی بهتر کودک خود، اطلاعات را به درستی وارد نمایید. در ادامه برای ارزیابی بهتر و ارائه گزارش دقیق تر، اطلاعاتی در مورد فرزند شما می خواهد. مانند نام کودک، جنسیت، روز- ماه- سال تولد کودک.

مراحل مختلف بازی به صورت جزیره های متنوع طراحی شده است. در هر جزیره باکس های مختلفی وجود دارد که نقش مراحل بازی آن بخش را ایفا می کنند. با اتمام مراحل مربوط به یک عملکرد شناختی، قفل بازی بخش بعدی باز می شود و کودک می تواند بازی را ادامه دهد. این روند موجب می شود که کودک به طور ناخوآگاه تمایل به پیشرفت در بازی داشته باشد.

جزیره

چهار شخصیت مسئولیت ارائه هر بازی شناختی را برعهده دارند و کودک را با خود به جزایر مختلف می برند.

شخصیت ها

این جزایر هر یک دربردارنده مهارت های مختلفی است. مانند: مفاهیم پایه، تجسم فضایی، مهارت های شناختی، مهارت های یادگیری فارسی- ریاضی- انگلیسی. به این ترتیب در سطوح مختلف توانایی و مهارت های کودک بهبود و تقویت خواهد شد.

نجسم فضایی

ابتدای برنامه با مفاهیم پایه آغاز می شود. مانند بالا- پایین- چپ- راست- بالاتر- پایین تر- عقب- جلو- بیشتر- کمتر. در این مرحله با انتخاب هر باکس، تصاویر مختلفی را نشان می دهد و توضیحی در مورد هر یک به کودک می دهد.

مفاهیم پایه

طی انجام هر مرحله، شخصیت هانا از کودک سوالی را می پرسد و از وی می خواهد که پاسخ صحیح را از تصاویری که نمایش داده می شود، انتخاب نماید.

هر مرحله به این منوال ادامه می یابد. پس از اینکه کودک مراحل بازی را در بازه زمانی یک هفته ای طی کرد، از طریق برنامه، یک گزارش اولیه بر مبنای عملکرد وی و تست های روانشناسی به والدین کودک ارائه می شود.

ویژگی های بازی هانا

نقاط قوت:

– گرافیک خوب و صداگذاری آرام بخش و دوست داشتنی

– ارائه گزارش تحلیلی با توجه به رفتار و عملکرد کودک

نقاط ضعف:

– می توان به فراوان بودن مراحل هر بخش اشاره کرد. زیرا که می تواند برای کودک خسته کننده باشد.

– این برنامه، بیشتر متمرکز بر آموزش است و جنبه بازی و سرگرمی کمی در آن به چشم می خورد.

– در هر مرحله سوالی از کودک پرسیده می شود که این سوال فقط یک مرتبه عنوان می شود و تکرار در طرح سوال وجود ندارد. ممکن است برای لحظه ای کودک تمرکز خود را بر روی برنامه از دست دهد و سوال را متوجه نشود. در این صورت یک مرحله را از دست خواهد داد و این بر روی گزارش ارائه شده توسط برنامه، تاثیر منفی می گذارد.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و

Read More »

بهترین زمان یادگیری

بهترین زمان یادگیری به نظر شما چه زمانی است؟ بهترین زمان یادگیری سه سال اول زندگی است؟ بهترین زمان یادگیری تا پنج سالگی است؟ بهترین

Read More »

Memory Games Brain Training

بازی حافظه این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)