Search
Close this search box.

پشت بر باد یا باد بر پشت

تقویت حواس کودک زیر یکسال
این بازی ارام و ساده تنها به شما و کودک و یک تشک و روسری نیاز دارد. حرکت آرام روسری برای کودک تمرین خوبی برای حواس اوست. برای مطالعه رایگان بازی عضو شوید.

یک بازی ساده در وقت آرامش کودک بازی باد بر پشت یا بازی تقویت حواس کودک است. کودکتان را روی شکم بر روی یک پتو یا تشک نرم بخوابانید. یک روسری نازک و سبک در کنار خود داشته باشید. زمانی که کودک را روی شکم خواباندید به آرامی روسری را در بالای سر کودک تکان دهید. مثل زمانی که قرار است رومیزی پهن کنید اما مجددا آنرا در هوا تکان دهید و اجازه دهید که نسیم ایجاد شده از حرکت شما به کودک برسد. همزمان به کودک بگویید باد میاد… بااااااااااد. پس از چند بار تکرار این حرکت اجازه دهید که روسری روی بدن کودک قرار بگیرد سپس آنرا به آرامی از روی پشت کودک بکشید. کمی روسری را در مقابل چشمان کودک تکان دهیدتا متوجه آن شود و مجددا روسری را در هوا تکان دهید تا نسیم تولید شود. و به کودک بگویید که باد میاااااد… باااااااد. کودک برای دیدن روسری تلاش خواهد کرد که کمی سرش را بالا بگیرد این کار به تقویت عضلات گردن و پشت کودک کمک خواهد کرد. در عین حال لمس حرکت روسری روی سر و پشت کودک و شنیدن صدای شما در تقویت حواس کمک خواهد کرد.‍

نکته:

اگر چه خواباندن روی شکم برای بچه‌هایی که هنوز کاملا مهارت گردن گرفتن و بلند کردن سر از روی زمین را فرا نگرفته‌اند کمی سخت است اما خواباندن کودک بر روی شکم به رشد مهارت نشستن و راه رفتن کودک کمک بی نظیری خواهد کرد.

آکادمی پزشکان کودک آمریکا توصیه می‌کند از زمانی که کودک شما هنوز نوزاد است خواباندن بر روی شکم در حالیکه در کنار کودک حضور دارید را شروع کنید. این زمان در مراحل اولیه خیلی کوتاه در حد زیر یک دقیقه است اما به مرور می‌تواند اضافه شود تا زمانی که کودک به این حالت عادت کند.

بهتر است خواباندن به شکم در زمان بیداری کودک را از سنین پایین تر آغاز کنید. این بچه‌ها غلت خوردن و نشستن را زودتر فراخواهند گرفت. در عین حال عضلات گردن و کمر بچه ها سریعتر تقویت می‌شود. برای اطلاعات بیشتر متن مرتبط در سایت باشگاه مادران  را بخوانید.

هرگز زمانی که کودک را به روی شکم گذاشته‌اید او را تنها نگذارید ممکن است کودک خسته شده و نتواند بچرخد و یا چیزی مانع تنفس کودک شود.

اگر در تابستان این بازی را می‌کنید بهتر است لباس کودک را از تنش در‌آورده تا حرکت روسری را بر روی پشت خود إحساس کند.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *