کودک دو زبانه خوب یا بد؟

کودک دو زبانه
دو زبانگی کودک

نتیجه تحقیقات محققان دانشگاه آلبرتا بر روی کودکان چهار تا شش ساله که از بدو تولد دو زبان با آنها صحبت شده نشان می دهد که کودکان دو زبانه بر خلاف باور عمومی مشکلی در صحبت کردن و یا عقب ماندگی در زبان و یا لکنت ندارند. آنها حتی تعداد کلماتی که برای گفتن یک داستان به زبان اول به کار می برند متناسب است با تعداد کلمات در همان داستان به زبان دوم. از سوی دیگر این امکان تغییر بین زبانها برای کودکان دو زبانه با انعطاف پذیری شناختی بالاتر آنها خود را نشان داد. انعطاف پذیری شناختی یعنی قدرت تغییر از یک مسیر به مسیر دیگر. انعطاف پذیری شناختی به ما در توانایی تغییر در شرایط جدید کمک می‌کند. در عین حال به خلق راه حل‌های متفاوت و خلاقانه برای یک مسيله نیز کاربرد دارد. با نتایج بدست آمده می‌توان گفت که کودکان دو زبانه در استفاده از کلمات در حین داستان گویی مهارت دارند.

انسانها با حدود صد میلیارد نرون در مغز به دنیا می آیند. هر چه محرکات محیطی متناسب با سن کودک بیشتر باشد، قدرت کودک برای حفظ این نرونها و پایانه های ارتباطی بین آنها قویتر می‌شود. بنابراین اگر به جز زبان مادری به زبان دیگری تسلط دارید بهتر است کودک شما شنونده آن نیز باشد. احتمالا محققان هنوز تمامی مزایای دو زبانه بودن را کشف نکرده باشند اما در بلند مدت این کار به نفع کودک شما خواهد بود.

 

medicalxpress

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بهترین زمان یادگیری

بهترین زمان یادگیری به نظر شما چه زمانی است؟ بهترین زمان یادگیری سه سال اول زندگی است؟ بهترین زمان یادگیری تا پنج سالگی است؟ بهترین

Read More »

Memory Games Brain Training

بازی حافظه این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است

Read More »

Papayo

پاپایو این برنامه برای کودکان 6-3 ساله طراحی شده و سعی داشته تا در قالب بازی و سرگرمی، موارد مختلفی به کودک آموزش داده شود.

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)