Search
Close this search box.

کودک دو زبانه خوب یا بد؟

کودک دو زبانه
دو زبانگی کودک

نتیجه تحقیقات محققان دانشگاه آلبرتا بر روی کودکان چهار تا شش ساله که از بدو تولد دو زبان با آنها صحبت شده نشان می دهد که کودکان دو زبانه بر خلاف باور عمومی مشکلی در صحبت کردن و یا عقب ماندگی در زبان و یا لکنت ندارند. آنها حتی تعداد کلماتی که برای گفتن یک داستان به زبان اول به کار می برند متناسب است با تعداد کلمات در همان داستان به زبان دوم. از سوی دیگر این امکان تغییر بین زبانها برای کودکان دو زبانه با انعطاف پذیری شناختی بالاتر آنها خود را نشان داد. انعطاف پذیری شناختی یعنی قدرت تغییر از یک مسیر به مسیر دیگر. انعطاف پذیری شناختی به ما در توانایی تغییر در شرایط جدید کمک می‌کند. در عین حال به خلق راه حل‌های متفاوت و خلاقانه برای یک مسيله نیز کاربرد دارد. با نتایج بدست آمده می‌توان گفت که کودکان دو زبانه در استفاده از کلمات در حین داستان گویی مهارت دارند.

انسانها با حدود صد میلیارد نرون در مغز به دنیا می آیند. هر چه محرکات محیطی متناسب با سن کودک بیشتر باشد، قدرت کودک برای حفظ این نرونها و پایانه های ارتباطی بین آنها قویتر می‌شود. بنابراین اگر به جز زبان مادری به زبان دیگری تسلط دارید بهتر است کودک شما شنونده آن نیز باشد. احتمالا محققان هنوز تمامی مزایای دو زبانه بودن را کشف نکرده باشند اما در بلند مدت این کار به نفع کودک شما خواهد بود.

 

medicalxpress

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *