گفتگوی پیش از خواب

خواب کودک، بازی با کودک
گفتگو با کودک پیش ازخواب

زمان خواب فرصت مناسبی برای گفتگو با کودک است. زمانی که روتین­های اولیه مثل بازی آرام، آرام کردن محیط، حمام کردن و … را انجام داده‌اید، کودک را با وسیله مورد علاقه‌اش در تخت یا رختخوابش بگذارید و در حالی که پشت یا پیشانی او را ماساژ می­دهید به آرامی با او حرف بزنید.(تقویت مهارت زبان آموزی) بعضی از والدین کتاب می‌خوانند و یا لالایی می‌گویند. هر دو اینها خوب است اما گفتگو با کودک حس متفاوتی ایجاد می‌کند. صدای شما برای کودک آرامش بخش است چرا که اولین صداهایی که کودک در دوران بارداری شنیده صدای شما بوده است.

اگر نمی‌دانید درباره چه حرف بزنید درباره کارهایی که کودک در طی روز انجام داده بگویید. از کلمات ساده و کوتاه استفاده کنید. به او درباره افرادی که در طی روز دیده، اتفاقاتی که افتاده، مکان‌هایی که رفته و نظایر آن بگویید. و مهمتر از همه اینکه به او بگویید که چقدر برای شما دوست داشتنی و خاص است. صدای شما حکم لالایی برای کودک را دارد و او را سریعتر به سمت خواب می­برد. تا حد امکان کلمات و جملاتی که انتخاب می­کنید ساده و بدون بار هیجانی زیاد باشد. از تن صدای مناسب استفاده کنید. ناگهان صدای خود را بالا و یا پایین نبرید. این کار ریتم خواب کودک را بهم می­ریزد.

توجه به نیازهای کودک پیش از بخواب رفتن حس اعتماد به نفس و آرامش به کودک می­‌دهد. در نهایت بخاطر داشته باشید گفتگوی شما پیش از خواب با کودک علاوه بر آرام سازی او، به تقویت مهارتهای زبان آموزی، رشد مهارتهای تفکر،‌به کارگیری حافظه را به همراه دارد.

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Neurokid

نوروکید اپلیکیشن شناختی در زمینه اتیسم است. این برنامه در حوزه اختلالات عصبی- رشدی به خانواده کمک می کند تا به تشخیص زودهنگام این اختلال

Read More »

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

کیبورد خود را برای روی زبان انگلیسی قرار دهید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)