Search
Close this search box.

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا

این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر نظر متخصصان طراحی و ارزیابی شده اند. از ویژگی های برنامه می توان به توجه ویژه آن به فعالیت فیزیکی و حرکت کودک اشاره کرد. علاوه بر اینکه زمینه شناخت شکل و رنگ را نیز برای کودک فراهم می کند.

لازم به ذکر است که ابن برنامه 15 عنوان بازی مختلف دارد که هر یک به تقویت یک مهارت شناختی می پردازد و از میان اینها فقط 5 بازی رایگان بوده و می توان از آن استفاده کرد.

تلاش این برنامه ایجاد فضای شاد و مفرح به همراه ارائه اطلاعات فراوان به کودک است تا بتواند قبل از ورود به مدرسه، از طریق بازی و شادی، موارد لازم را بیاموزد.

این برنامه درصدد آموزش موارد زیر به نوپایان است:

اندازه اشکال

این بخش برای تقویت مهارت شناختی- حرکتی کودک طراحی شده. کودک باید اندازه شخصیت کارتونی را تشخیص داده و متناسب با ابعاد آن، باید شی مورد نظر گوینده را به شخصیت کارتونی برساند. این قسمت سعی دارد تا به کودک بیازمود که ابعاد را تشخیص داده و با یکدیگر مقایسه نماید.

خلاقیت

این بخش به کودک، خلاق بودن را می آموزد. طبق دستور سرآشپز کودک باید مواد مورد نیاز برای درست کردن پیتزا را یافته و بر روی خمیر پیتزا قرار دهد.

در ادامه دگمه انتخاب برخی از موارد را برای کودک فعال می کند. کودک باید از میان مواردی که اجازه استفاده از آن به وی داده می شود، انتخاب کرده و وسیله و یا غذای مورد نظر سراشپز را شکل دهد. برای مثال برای درست کردن پیزا، منویی از سبزیحات به وی نشان داده میشود. از میان مواد نمایش داده شده، کودک باید بتواند مواردی که دگمه آنها فعال است را انتخاب کرده و روی خمیر پیتزا قرار دهد.

آشنایی با طبیعت

این بخش کودک را با طبیعت آشنا می کند و تلاش دارد تا به کودک بیاموزد که چگونه طبیعت را دوست داشته باشد و آن را سالم نگه دارد. به همین منظور به آشنایی کودک با تفکیک زباله می پردازد. در این بخش کودک باید هر زباله را به درستی در سطل مربوط به خود بیاندازد.

یافتن رابطه

در این بخش کودک باید بتواند هر حیوان را به مادرش برساند. البته انتظاراتی که در این بخش از کودک خواسته می شود به مراتب بالاتر از واقعیت است. به نظر نمی رسد که کودک به راحتی نتواند بچه برخی از حیوانات را تشخیص دهد.

کامل کردن شکل

سفینه ای به کودک نشان داده می شود که از اجزای مختلف تشکیل شده. کودک باید براساس آن اجزا، پازل سفینه را کامل کنند. در هر مرحله سفینه رنگ خاصی دارد.

تطبیق رنگ

بعد از اینکه در بخش قبل، کودک سفینه را کامل کرد، چند فضا نورد با رنک لباس های مختلف به وی نشان داده می شود. کودک باید فضانوردی که رنگ لباسش با سفینه یکسان است را پیدا کرده و سوار سفینه کند.

تطبیق شکل

برای این بخش، کودک باید گلی را که مشابه گل بالای صفحه است انتخاب کند. و مجموعه ای را کامل کند تا زنبور عسل بتواند از طریق گل ها عسل بسازد.

شرکت سازنده:

Bebi Family: preschool learning games for kids

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *