Search
Close this search box.

Brain Games Kids

بازی مناسب برای مغز کودک

بازی های این برنامه شامل بازی هزار تو، بازی طنز، دقت بینایی، حافظه، دید فضایی، سودوکو، یافتن اشیا، پیچ و خم، حدس زدن شکل و … این بازی در قالب سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی ارائه می شود.

بازی در سه سطح سنی 3، 6 و 10 سال ارائه می شود. علاوه بر این که فرصتی برای لذت بردن  وتفریح را فراهم آوزده، سعی کرده تا ارائه چندین بازی شناختی، عملکردهای شناختی کودکان را نیز درگیر و ارتقا دهد.

Difficulty

این بخش قسمتی از برنامه است که با ورود به آن می توانید رده سنی کودک خود را انتخاب کنید. با انتخاب رده سنی، لیست بازی هایی مناسب برای شما نمایش داده می شود. یکی از ویژگی هایی خوب این برنامه آن است که نیازی نیست حتما با پایان یک بازی، بازی دیگری را شروع کنید. این برنامه فرصتی را برای شما فراهم کرده که هر بازی ای که مورد نظرتان است را باز کرده و از کار با آن لذت ببرید.

بازی های ارائه شده در این برنامه، برای تمامی رده های سنی یکسان است با این تفاوت که سطح بندی آن برای هر سنی متفاوت از سن دیگر است. به این معنا که نوع بازی یکسان ولی درجه بندی سختی و آسانی آن متفاوت است.

این برنامه برای همه رده سنی شامل 12 نوع بازی مختلف است که با دوبار لمس رده سنی مورد نظر، می توانید وارد صفحه بازی ها شوید.

games

در ادامه برخی موارد از بازی های ارائه شده در برنامه برای شما معرفی می شود:

پازل

در این بخش، قطعات پازل به طور خودکار شروع به تکمیل تصویر می کنند. قبل از کامل شدن تصویر، کودک چند ثانیه زمان دارد که تصویر واقعی را حدس بزند. در زیر پازل، چند تصویر کامل نمایش داده می شود که کودک باید حدس بزند که کدام یک از تصاویر نمایش داده شده، تصویر کامل شده پازل است. زمان نیز در سمت راست صفحه به صورت ستون رنگی نمایش داده می شود.

تشخیص کلمه

با انتخاب این بخش، صفحه ای با عنوان دسته بندی نمایش داده می شود که از شما می خواهد دسته کلمات مورد نظر خود را انتخاب کنید. این دسته بندی شامل هنر، حیوانات- کسب و کار- رایانه- کشورها- غذا- ریاضی- ستارگان ورزشی- ورزش است. برای شروع بازی باید یکی از دسته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. با انتخاب هر یک وارد صفحه اصلی بازی می شوید. در سمت راست صفحه، لیستی از کلمات نمایش داده می شود که باید حروف هر یک از کلمات را داخل جدول پیدا کرده و به هم وصل نمایید. البته برای این بازی نیز زمان بندی در نظر گرفته شده که زمان آن  متناسب با سطح  بازی و رده سنی متفاوت است.

دیداری فضایی

در این بخش کودک تشخیص دهد که توپ چه زمانی به نقطه قرمز رنگ برخورد می کند. البته در سطوح ابتدایی نقطه قرمز رنگ و توپ قابل رویت است و هر چه سطح بازی بالاتر می رود داخل لوله قابل نمایش نبوده و کودک براساس قدرت و مهارت فضایی خود باید تشخیص دهد که توپ چه زمانی به نقطه قرمز برخورد خواهد کرد.

تصویر همخوان

در این بخش چند تصویر نمایش داده می شود. و در وسط صفحه، سایه یکی از تصاویر قرار داده شده است. کودک باید حدس بزند که کدام تصویر منطبق با سایه است. این بخش نیز دارای محدودت زمانی است و در بازه زمانی خاصی باید پاسخ توسط کودک ارائه گردد.

بازی سودوکو

در این بخش باید اعداد نمایش داده شده در جدول سمت چپ را به نحوی داخل جدول وارد نمایید که اعداد تکراری در سطر- ستون و باکس وارد نشود.

پیشنهاد می شود با توجه مفید و کاربردی بودن این برنامه، برای رشد مهارت های شناختی کودک خود و همچنین فراهم کردن فضای شاد و تفریح برای وی، این بازی را نصب کرده و در مواردی همراه با کودک به بازی بپردازید.

شرکت سازنده: pescAPPs

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *