Search
Close this search box.

Kiddos in Kindergarten

فسقلی ها در مهدکودک

بسیاری از بازی های موبایل علاوه بر بعد سرگرمی، یک بعد آموزشی نیز دارند. پیشرو ارائه بازی آموزشی شرکت آرا اوحانیان است که گزینه خوبی برای آموزش انواع مفاهیم به کودکان است. و این بازی نیز از جمله مواردی است که در دنیای مجازی بسیار مورد استقبال قرا گرفته است. این بازی با جلوه های صوتی سرگرم کننده و گرافیک شگفت انگیز همراه است. علاوه بر اینکه شامل 15 مینی گیم است که با 9 زبان شامل انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، فارسی، عربی، ارمنی، کردی و ترکی پشتیبانی می شود. رنگ های هماهنگ، صداگذاری باکیفیت و حرفه ای، تنوع بازی ها و اجرای روان بازی موجب شده که کودک به سرعت مجذوب بازی شود. لازم به ذکر است که این بازی به طور خاص برای کودکان 2 تا 5 سال طراحی شده است و به صورت آفلاین قابل اجرا است.

به طور کلی بازی های این اپ را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد:

خلاقیت

یکی از روش های کشف استعداد و بررسی خلاقیت کودک استفاده از نقاشی است. در این بازی نیز این امکان فراهم شده تا کودک آزادانه نقاشی بکشد و تصورات ذهنی خود را روی کاغذ بیاورد، اما به صورت مجازی.

نقاشی

علاوه بر این، برای تقویت مهارت خلاقیت در کودک از ساز بلز استفاده شده. این ساز نت های فراوانی ندارد و کودک به راحتی می تواند طریقه نواختن با آن را بیاموزد و خلاقیت خود را در ترکیب نت ها و ایجاد صدایی زیبا به خوبی به نمایش بگذارد.

بلز

تشخیص رنگ ها

رنگ از مفاهیم اولیه و مهمی است که به کودک یاد میدهیم. مینی گیم های مختلفی در این اپ ارائه شده که مهارت تشخیص رنگ در کودک را تقویت می کند مینی گیم هایی مانند: بازی دوربین عکاسی، بادکنک ها، توپ و سبد، قطار وروجک ها. در این مینی گیم ها زمینه ای فراهم شده که کودک دقت بیشتری به محیط اطراف خود داشته باشد. و بهتر بتواند رنگ ها را در ذهن خود حفظ نماید.

توپ و سبد

هریک از بازی ها مراحل متعددی دارند و در صورتی که کودک تمامی مراحل را تکمیل کند، شانس انتخاب جایزه را پیدا میکند و به کمک بلیط های کسب شده می تواند اسباب بازی های جدیدی بخرد.

تلفن

بسیاری از کودکان کار کردن با تلفن را دوست دارند. علاقه زیادی دارند که شماره بگیرند و از طریق تلفن با فردی صحبت کنند. در این بازی مخاطب کودک حیوانات هستند و کودک با شماره گیری و استفاده از این مینی گیم می تواند صدای هر یک از حیوانات را بشنود. به طوریکه هر حیوان در این بخش شماره خاص خود را دارد که با تماس با آن شماره، کودک می تواند با صای ان حیوان آشما شود.

تلفن

هوش

یکی از جذابیت های این اپ استفاده از بازی های قدیمی است. مثل XO. این بازی موجب افزایش تمرکز و تقویت هوش شده و سرعت تصمیم گیری را در کودک افزایش می دهد.

xo

مهارت ریاضی و آشنایی با اشکال

برای این بخش مینی گیم های مختلفی در نظر گرفته شده. مثلا در بازی خوراکی ها کودک با مفهوم تقسیم مساوی آشنا می شود و در کلاه جادویی نام اشکال هندسی مختلف را فرا می گیرد به طوریکه باید هریک از آنها را در جای خودشان قرار دهد.

کلاه جادویی

مفهوم شباهت

ساعت خواب و پازل بازی هایی هستند که هدف آنها یاد دادن مفهوم شباهت می باشد.

ساعت خواب

ویژگی های بازی:

در این اپ کودک به مهارت های زیر دست می یابد و می تواند مهارت خود را در این موارد تقویت نماید:

  • شمارش از 1 تا 10
  • یادگیری اشکال و رنگ
  • بازی معماهای آموزشی
  • یادگیری صداهای حیوانات
  • استفاده از تلفن
  • تطبیق اشکال
Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *