Search
Close this search box.

Kids Brain Trainer (Preschool)

آموزگار مغز کودکان

این بازی هیجان انگیز شامل مجموعه ای از تمرینات مغزی است که برای کودکان پیش دبستانی ارائه می شود. به طور کلی این بازی مجموعه ای از انطباقات است که به شکل های مختلف به کودک ارائه می شود و برخی مهارت های شناختی کودک را ارتقا می دهد. که به صورت زیر ارائه می شود:

– انطباق تصویر با سایه

– یافتن یک تصویر خاص در میان مجموعه ای از تصاویر

– انطباق تصویر با تصاویر مشابه و هم خانواده آن

– کارت های مسابقه به منظور ارتقا حافظه

این بازی علاوه بر اینکه کودک را سرگرم می کند به آموزش کودک می پردازد و مهارت های شناختی وی را نیز ارتقا می بخشد. این بازی در زمینه های زیر به رشد مهارت های حرکتی و شناختی کودک کمک می کند:

– توسعه توانایی گفتاری

– توجه دیداری

– ارتباط دیداری – فضایی

– هماهنگی بینایی حرکتی، هماهنگی چشم و دست

بخش های بازی:

این بازی دارای 4 بخش است:

بازی انطباق: 

این بخش شامل 24 مینی گیم است که به شکل انطباق یک تصویر با شکل ارائه شده است. مانند انطباق تصویر یک حیوان با صدای آن- یا انطباق وسایل نقلیه با هم، اشکال- رنگ ها- غذا- ورزش-جهات ها- احساسات و ….

1

پازل: 

این بخش از 48 مینی گیم تشکیل شده که کودک موظف است حدس بزند سایه ای که ایجاد شده مربوط به کدام یک از تصاویری است که به وی نشان داده می شود.

2

حافظه:

 24 کارت رنگارنگ برای این بخش در نظر گرفته شده. هر بخش دارای سه سطح آسان- متوسط و راحت است. این کارت ها شامل انواع حیوانات- غذاها- ابزار- وسایل نقلیه و … هستند که موجب ارتقای حافظه کودک می شوند. در این بخش کودک باید دسته بندی کند. به این صورت که کدام تصویر به کدام خانواده تعلق دارد.

4

تفاوت ها:

 48 مینی گیم را در برمی گیرد. در این بخش کودک باید از میان تصاویری که ارائه شده حدس بزند که کدام تصویر با بقیه متفاوت است. این تفاوت بیشتر موارد را در بر میگیرد. تفاوت در شکل- اندازه- دسته- احساس- جنسیت و …

5

ویژگی های بازی:

از ویژگی های این بازی می توان به موسیقی شاد و سرگرم کننده ای اشاره کرد که در حین بازی برای کودک پخش می شود. علاوه بر اینکه در پایان بازی بازخوردهایی که به کوک داده می شود و جوایزی که در قالب بادکنک و یا ستاره ارائه می شود، موجب می گردد که کودک با علاقه بیشتری به ادامه بازی بپردازد. همچنین تصاویر و انیمیشن های زیبا، جلوه های صوتی و تصویری به کار برده شده در بخش های مختلف فضای جذابی را برای کودک فراهم آورده است.

از دیگر ویژگی های این بازی آن است که حداقل دو بار در ماه به روز می شود. تیم سازنده این بازی گروهی از پدران متخصص در زمینه طراحی بازی هستند که از دغدغه های والدین آگاهی دارند و بازی هایی را طراحی می کنند که علاوه بر دارا بودن ویژگی سرگرم کننده، ویژگی آموزشی و مهارتی را نیز دارا باشد.

سازنده بازی:

KiDEO (formerly forqan smart tech)

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *