Search
Close this search box.

Memorado – Brain Games

بازی شناختی بازی دیجیتال سایت دالی

ممورادو بسته بازیهای شناختی برای بزرگسالان

ممورادو، یکی از انواع بسته‌های بازی­های شناختی با هدف تمرین مهارت­های مختلف شناختی برای بزرگسالان است. و از آن دست اپ­هایی است که براساس تحقیقات علمی ساخته شده و به افزایش مهارت شناختی شما کمک می‌کند.

در این بسته شما تعداد زیادی مینی گیم یا بازی­های کوچک و با اهداف مشخص در دسترس خواهید داشت. در بخش اول شما یک دسترسی یک هفته ­ای رایگان به برخی قسمت­ها را دارید و پس از این مدت فقط تعداد خاصی از بازی­ها برای شما رایگان و در دسترس است و در صورت خرید، امکان استفاده از تمامی امکانات این اپ را خواهید داشت. هر مینی گیم با تعداد خاصی دور یا راند به شما عرضه می‌شود که در مدت زمان مشخصی باید انجام شود. در شروع هر بخش، آموزش اولیه از هدف بازی به شما داده می‌شود و بعد وارد بخش اصلی بازی خواهید شد. این بازی کمی به زبان انگلیسی برای درک موضوعات هر بازی نیاز دارد. ای ناپ به اپ­هایی همچون لوموسیتی بسیار شبیه است و تقریباً با همان مدل بازی­ها عرضه می‌شود.

امکانات بسته بازی شناختی ممورادو

طبق بررسی­های به عمل آمده، بهبود عملکرد حافظه­ کاری موجب افزایش سرعت یادگیری می ­شود. به همین منظور تمرکز اصلی این اپ افزایش قدرت حافظه­ کاری و سپس تقویت تمرکز، افزایش توانایی منطق، محاسبه و همچنین سرعت عمل فرد است. این اپلیکیشن 14 بازی را ارائه کرده که هر یک 420 سطح مختلف را در بر می­ گیرد.

به عنوان مثال برای ارزیابی سرعت عمل فرد، بازی رنگ­ ها را ارائه می­کند که مرحله به مرحله دشوارتر می­شود. به این صورت که نام رنگی را نشان می­دهد که با رنگ­هایی به غیر از رنگ واقعی نوشته شده است. کاربر باید تشخیص دهد که آیا نام رنگ با رنگ نوشته مطابقت دارد یا خیر.

1

و یا در مورد دیگر، از کاربر می خواهد زمانی که موشک به رنگ قرمز است براساس جهت حرکت و زمانی که زرد است براساس قرارگیری نوک موشک در فضا، صفحه نمایش را لمس کند.

2

Memorado روزانه به منظور بررسی عملکرد مغزی کاربران خود، تست­هایی را از آنها می­ گیرد و در نتیجه آن، نقاط قوت و برتری فرد را به وی ارائه می­کند. در انتهای هر بازی بخش­های شناختی که نیاز به تقویت دارند را نیز برای فرد نمایش می­دهد.همچنین، این اپ امکانی را فراهم کرده که اگر در میانه بازی حوصله ادامه دادن بازی را نداشتید، می­توانید بازی دیگری را انتخاب کرده و میزان دقت خود را به چالش بکشید.

به دلیل جذابیت و زیبایی بصری که اپلیکیشن­هابه ویژه اپلیکیشن­های بازی دارند، کودکان و حتی بزرگترها زمان بسیاری را صرف کار با آنها می­کنند. استفاده طولانی مدت از هرنوع اپلیکیشنی علاوه بر آسیب­هایی که به چشم و گردن وارد می­کند، می­تواند اثر سوئی نیز برای عملکرد شناختی از جمله تمرکز و توجه، داشته باشد. در میان روش­های مختلف مطرح شده برای بهبود توجه و تمرکز، مدیتیشن یا همان آرام­سازی، کم هزینه­ ترین و مفیدترین روشی است که می­توان استفاده کرد.

برهمین اساس، اپلیکیشنMemorado از جمله اپ­هایی است که علاوه بر جذابیت ظاهری، از نظر شنیداری نیز به مخاطب خود اهمیت می­دهد. به این صورت که موسیقی متنی که در پس­ زمینه بازی­ها در این اپ استفاده شده به نوعی است که به آرام کردن ذهن و تمرکز بیشتر فرد کمک بسزایی می­ کند و موسیقی­هایی را انتخاب کرده که دربیشتر کشورها، زمان مدیتیشن از آن­ها استفاده می ­شود. علاوه بر اینکه بخشی را به طور جداگانه به مدیتیشن و آهنگ­های آن اختصاص داده است.

در همین راستا، در صفحه اول این بازی، هر روز مطالب مختلفی را به صورت نقل قول بزرگان، ارایه می­کند که در برخی موارد می­تواند راهنمای ما در مسیر زندگی و حفظ آرامش باشد.

در سمت راست بالای صفحه این اپ، گزینه­ای به شکل نمودارقابل رویت است. این قسمت نتیجه عملکرد کاربر را در هریک از بخش­های شناختی بازی در قالب نمودار نشان می­دهد.

در کنار محاسن و نقاط قوتی که این بازی دارد، ایرادی را نیز می­توان ذکر کرد. به عنوان نمونه، این بازی فقط به زبان انگلیسی ارائه شده و برای افرادی که آشنایی با زبان انگلیسی ندارند، کار با این اپ کمی دشوار خواهد بود. فقط در بخش Audio این قدرت انتخاب را به کاربر می­دهد که از بین دو زبان انگلیسی و آلمانی، یک مورد را انتخاب نماید.

همچنین نسخه کامپیوتری این اپ توسط همین شرکت سازنده ارائه شده است. با این تفاوت که در این نسخه در ابتدای ورود به برنامه، از شما می­ پرسد که تمایل به تقویت کدام بخش از مهارت­های شناختی خود را دارید. البته برای استفاده از نسخه کامپیوتری این بازی نیاز به داشتن برنامه فلش پلیر دارید.

 

به طور خلاصه ویژگی‌های بازی را می توان اینگونه عنوان کرد:

  • بهبود حافظه
  • تقویت مهارت‌های ریاضی، منطق، حافظه و تمرکز
  • با این بازی می‌توانید استرس خود را کاهش دهید.
  • می‌توانید فقط در بخش‌هایی که به آن علاقه‌مند هستید بازی کنید.
  • نمایش آمار برای مشاهده نقاط قوت و پتانسیل شخص

علاوه بر ویژگی های یاد شده، این اپ را می­توان دوست خود دانست. زیرا که هر روز، بدون اینکه وارد صفحه بازی شوید، براساس نتایجی که از بازی کسب کرده ­اید، مطالبی را در صفحه گوشی شما به نمایش می­گذارد و نقاط قوت شما را به شما یادآور می­ شود. مانند دوستی که هر روز صبح با بیان جملات دوستانه و محبت آمیز، موجب ایجاد انگیزه در شما می ­شود.

 

لینکهای دریافت فایل بازی :

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *