Search
Close this search box.

Neurokid

نوروکید اپلیکیشن شناختی در زمینه اتیسم است. این برنامه در حوزه اختلالات عصبی- رشدی به خانواده کمک می کند تا به تشخیص زودهنگام این اختلال در کودک خود بپردازند. علاوه بر اینکه این برنامه به ارائه خدمات آنلاین غربالگری، ارزیابی و توانبخشی می پردازد. در این برنامه مجموعه ای از بازی های شناختی ارائه شده. ضمن اینکه لیستی از مراکز توانبخشی و خدمات پزشکی توانبخشی را نیز به شما ارائه می کند. شعار این برنامه این است که:

“فراموش نکنید تشخیص زودهنگام اتیسم ضروری نیست حیاتیه!!!”

این برنامه طوری طراحی شده که با پاسخ دادن به چندین سوال چند گزینه ای متوجه خواهید شد که آیا فرزند شما علائم اختلال اوتیسم را دارد یا خیر و اگر دچار این اختلال است، آیا در حدی است که نیاز به متخصص داشته باشد یا خیر؟

در بخشی از برنامه، گزینه ای وجود دارد که می توانید در آن به خدماتی که توسط متخصصات حوزه اتیسم ارائه می شود، دسترسی داشته باشید. در این بخش در بازه زمانی کمتر از 48 ساعت ویزیت آنلاین صورت می گیرد.علاوه بر اینکه تست غربالگری رایگان برای سنین مختلف در نظر گرفته شده است. 

تست غربالگری

این برنامه حدود 15 بازی شناختی را طراحی کرده که عملکردهای شناختی مانند توجه، یادگیری، حل مسئله و حافظه را به چالش می کشد. در این بازی همراه با کودک شما، شخصیتی کارتنی همراه است که به تعامل با فرزند شما می پردازد.

بازی ها

در ادامه به توضیح مختصری برخی از بازی ها می پردازیم:

لازم به ذکر است که برای هر یک از بازی ها سه مرحله در نظر گرفته شده. مرحله آسان- متوسط و دشوار. با اتمام هر مرحله، به صورت خودکار، برنامه کودک را به مرحله بعدی هدایت می کند.

بازی سایه ها:

در بالای هر بخش، تصویری نشان داده می شود. در ذیل تصویر چند تصویر مشکی نمایش داده می شود که در نگاه اول شبیه تصویر بالای صفحه است. هر تصویر با تصویر اصلی کمی متفاوت است کودک باید تصویری که شبیه تصویر اصلی است را انتخاب کند. متناسب با هر مرحله تعداد سایه هایی که نمایش داده می شود متغیر است و با سخت تر شدن هر مرحله، تعداد سایه ها نیز بیشتر می شود.

سایه ها

بازی حدس بزن:

در این بخش توپی در زیر یک جعبه پنهان می شود. جعبه ها حرکت می کنند و کودک باید حدس بزند که توپ در زیر کدام جعبه پنهان شده است.

حدس بزن

بازی آموزش کلمات:

در این بخش سه گزینه دیده می شود. کارت های دیداری- ببین و انتخاب کن- بشنو و انتخاب کن. در بخش مربوط به کارت های دیداری، واژه های مربوط به هر موضوع به کودک آموزش داده می شود. این بخش نیز خود دارای زیرمجموعه های مختلفی است که در زمینه های متفاوت به آموزش کودک می پردازد. مواردی مانند، آموزش الفبا- اعداد- آشنایی با رنگها- اعضای بدن و … در بخش ببین و انتخاب کن مواردی که به کودک آموزش داده شده را به سوال آزمون ارائه کرده و از کودک می خواهد که به آنها پاسخ دهد. در بخش بشنو و انتخاب کن نیز، اسامی مواردی که کودک فراگرفته توسط برنامه خوانده می شود. و کودک باید تصاویر مربوط به آنها را نتخاب کند.

آموزش کلمات

بازی توجه:

برای این بخش، از خرگوش و انواع مختلف میوه و بمب استفاده شده است. در برنامه از کودک خواسته می شود که از میان مواردی که از مخفیگاه خارج می شوند، فقط خرگوش را انتخاب کند. این بخش با هدف سنجش توجه کودک طراحی شده است.

توجه

بازی ماشین ها:

در این بخش مسیری برای ماشین سواری طراحی شده است. این مسیر دارای موانعی است و کودک باید از میان تصاویری که به وی نمایش داده شده، جاده را برای عبور خودرو هموار و صاف نماید. هر چه سطح  دشواری این بخش بیشتر می شود، موانع بیشترشده و کودک باید مسیرهای بیشتری را هموار کند.

جاده

بازی الفبا:

در این بخش، دو شکل متفاوت از هر حرف نمایش داده می شود. بلوک های مربوط به هر شکل باید توسط کودک به هم وصل شود.

بازی الفبا

بازی احساسات:

در این بخش در قالب تصاویر احساسات مختلف به کودک آموزش داده می شود و در بخش دیگر، مجموعه تصویر به کودک نشان داده می شود و از او خواسته می شود که نام احساس نمایش داده شده را مشخص کند.

احساس

ویژگی های این برنامه:

  • دسترسی آسان به انواع بازی های شناختی
  • امکان استفاده از تست غربالگری رایگان
  • ارائه شناسنامه رشدی کودک پس از غربالگری

شرکت سازنده: نوروکید

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *