Search
Close this search box.

Papayo

پاپایو

این برنامه برای کودکان 6-3 ساله طراحی شده و سعی داشته تا در قالب بازی و سرگرمی، موارد مختلفی به کودک آموزش داده شود. به این صورت که آموزشهای مدرسه را در قالب بازیهای مختلف، سرگرمی، نمایش فیلم های کارتونی، موضوعات و مهارت های مختلف و مناسب مدرسه به کودک آموزش می دهد. به عبارت ساده تر تولید کنندگان این اپلیکیشن سعی داشتند که کلاس درس مجازی را برای دانش آموزان و کودکان فراهم نمایند که البته تا حدودی موفق بوده اند.

بازیهای ارائه شده در این برنامه، شامل آموزش حروف الفبا، آشنایی کودک با حیوانات، اشکال، اعداد، اعضای بدن، خواندن ساعت و … است. که کودک با مشاهده فیلم ها به طور ناخودآگاه این مهارت ها را فرا می گیرد. از دیگر بخش هایی که در این برنامه به آن پرداخته شده، مهارت های ارتباطی است. مهارت هایی مانند نه گفتن، تصمیم گیری، خلاقیت، خودباوری و… . این برنامه با ایجاد فضای رنگی و جذاب کودک را به خود جلب کرده و علاوه بر تفریح، آموزش های لازم را نیز به وی می دهد.

بازی های مختلفی برای هر بخش آموزشی وجود دارد. که در ادامه به برخی از این بازی های اشاره می شود:

آموزش الفبا

در این مجموعه بازی در بخشی از صفحه، یکی از حروف الفبا به کودک نمایش داده می شود. گوینده بازی در مورد حروف الفبای نمایش داده شده توضیحی می دهد. در بخش بعد، کودک باید به دنبال حروفی بگردد که در بخش قبلی به وی نمایش داده شده است. از ویژگی های این بخش، آشنا شدن کودک با الفبا، درک شناختی، گسترش دایره لغات کودک است.

اسپری

آموزش اعداد

این بازی از مجموعه بازی های است که با هدف اموزش اعداد و افزایش مهارت ریاضی به کودک ارانه می شود. این بخش به شکلی طراحی شده که در ابتدا، کودک با شکل نوشتاری عدد و سپس با شماره آن آشنا می شود. در این بخش کودک با رنگ آمیزی صفحه به یک عدد می رسد و توسط گوینده بازی، با آن آشنا می شود. این بخش علاوه بر افزایش مهارت محاسباتی کودک موجب هماهنگی چشم و دست، بهبود سرعت حل مسئله، خلاقیت و افزایش قدرت فکر کردن در وی می گردد.

اعداد

آموزش اعضای بدن

برای آشنایی هر چه بیشتر کودک با اعضای بدن، بخش های مختلفی در این برنامه طراحی شده است. که هر یک به آموزش کودک در زمینه خاصی می پرداز. بازی هایی مانند حواس پنجگانه- بازی سایه ها و بازی شیب.

فضای این قسمت به شکلی است که کودک را با قسمت های مختلف بدن وی آشنا می سازد و در ادامه غذاهای مفید برای هر بخش از بدن را در قالب بازی به وی معرفی می کند. به طور مثال کودک می آموزد که نوشیدن شیر موجب تقویت استخوان بدنی وی می شود.

اعضای بدن

آموزش علوم

در این بخش کودک به درک مفاهیم علوم و مطالب مرتبط با آن می پردازد. از بخش های مرتبط با علوم می توان به بازی اجسام در آب اشاره کرد. در این بخش کودک با مایعات آشنا می شود. به این صورت که کودک باید توسط شلنگ آب، ظرف دوستش را پر کند. در ادامه این بخش با ابعاد، شکل ظاهری ظرف و مفاهیم حجم آشنا می شود.

مفاهیم علوم

آموزش خواندن ساعت

این بخش از مجموعه بازی های برنامه برای بهبود مهارت محاسباتی و افزایش مهارت حل مسئله است. در این بخش کودک علاوه بر آشنایی بیشتر با اعداد، با نحوه استفاده از ساعت، زمان و قرائت زمان آشنا می شود.

خواندن ساعت

شرکت سازنده:  الکا گیمز

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

گفتگو کنید

2 نظر

  1. سلام. ممنونم از اطلاعاتی که در سایت قرار می دید.
    این برنامه ای که معرفی کردید دو تا ایراد داره:
    اول اینکه پولیه. و دوم هم این هست که داخل بعضی از گوشی ها نمیشه از این برنامه استفاده کرد و دائم هنگ میکنه.

    1. سلام. کاملا درست می فرمایید. ولی از آنجایی که بازی توسط شرکت های داخلی طراحی شده و به شکل های محتلف در حال تبلیغ هست، به خودمون واجب دونستیم که این بازی رو کمی بیشتر برای افراد و کاربرها معرفی کنیم.
      امیدوارم که این مواردی که شما فرمودید توسط شرکت سازنده به زودی بر طرف بشه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *