Search
Close this search box.

حلقه فلشها

دسترسی به بازی :
این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟
فایل قابل دانلود بازی:
کدام مهارت های شناختی در این بازی تمرین می شود؟

خب خبخب… عیده و کم تحرکی.

بازی امروز ما پر از تحرک هست و قراره که با هم یه فعالیت شاد و لذت بخش داشته باشیم تا هم دورهمی بخندیم و هم مهارتهای مغزیمون رو تمرین کنیم.

وسایل مورد نیاز برای بازی:

دوازده دستمال یا کاغذ(همه جور دستمالی می‌توانید استفاده کنیداز دستمال کاغذی گرفته تا دستمال سفره و حتی گردگیری…)، یک فلش بزرگ که روی کاغذ سفید ترسیم کرده باشید

فلش‌ها را می‌توانید از اینجا پرینت بگیرید و در بازی استفاده کنید.

شروع بازی:

ابتدا با فاصله‌های پنج تا ده سانتی از هم و در سه ردیف چهارتاییدستمال‌ها را روی زمینپهن کنید این زمین یا صفحه بازی شماست.برای حرکت نکردن دستمال‌ها یا کاغذها می‌توانید پشت آنها یک تکه چسب نواری را لوله کنید تا در جای خود ثابت شوند.

حالا بسته به تعداد افراد حاضر در جمع می‌توانید بازی را به طور انفرادی و یا گروهی انجام دهید. اگر تعداد شما زیاد است کار را با گروه بندی شروع کنید. گروه‌هامی‌توانند پنج یا شش نفری باشند.

به افراد قانون اصلی بازی را بگویید هر بار یک بازیکن روی صفحه بازی حرکت می‌کند. از هر کجای این صفحه بازی که خواستید می‌توانید وارد شوید و بر اساس جهت‌هایی که فلش‌ها به شما نشان میدهند باید حرکت کنید. نکته مهم این است که در مدت زمان یک دقیقه و بدون اشتباه باید در صفحه حرکت کنید و تعداد پاسخهای درست شما نباید زیر سی پاسخ درست باشد. یعنی در هر دو ثانیه یک حرکت. اما اگر تعداد پاسخ‌های شما کمتر از سی پاسخ درست در مدت زمان یک دقیقه باشد امتیاز کلی شما صفر خواهد بود. اگر شما بازی را در گروه انجام می‌دهید مجموع امتیازهای هر بازیکن در گروه محاسبه و امتیاز کلی بدست می آید و گروه برنده به این شکل انتخاب می‌شود.

در صورتی که بازی را به صورت گروه‌های متفاوت انجام می‌دهید بازی به این شکل است که هر بار یکی از اعضاء یک تیم بازی را انجام می‌دهد و سپس نفر بعدی از گروه دوم بازی را انجام میدهد و امتیازهای کسب شده برای هر گروه ثبت خواهد و به همین ترتیب بازی تا انتها ادامه خواهد داشت تا اینکه تمام اعضاء گروهها بازی را انجام داده باشند.

 

قوانین بازی:

فلشها به شما جهت حرکت در روی دستمال‌ها را نشان می دهند. نقطه شروع شما یکی از این خانه‌هاست و سپس با آنچه می‌بینید به سمتی که از شما خواسته شده حرکت می‌کنید. نکته بازی این جاست که فلش‌ها همیشه جهت درست را به شما نشان نمی‌دهند.

وقتی فلش جهت بالا را نشان میدهد شما باید پایتان را روی دستمال بالایی یا روبروییتان بگذارید.

وقتی فلش جهت راست را نشان میدهد شما باید پایتان را سمت راست خودتان بگذارید.

وقتی فلش جهت چپ را نشان می دهد شما باید پایتان را یک خانه به عقب یا پایین بگذارید.

وقتی فلش جهت پایین را نشان می دهد شما باید یک خانه به سمت راست بروید.

 

قوانین را تمرین کنید تا همه متوجه بازی و نحوه حرکت در صفحه بشوند سپس وارد بخش اصلی بازی و محاسبه امتیازها شوید.

مهم نیست که جهت‌ها شما را از به بیرون صفحه هدایت کند. شما مجددا میتوانید تا قبل از نشان دادن جهت جدید وارد صفحه شوید و منتظر دستور بعدی بمانید.

یک فرد نمیتواند دو دفعه در صفحه بازی کند یا جایگزین فرد دیگری شود.

پیشنهادهای بیشتر برای انجام بازی:

می توانید در صورت تسلط همه افراد به بازی و جهت‌ها در دورهای بعدی جهت‌ها را عوض کنید.

می‌توانید از فلش دایره دار استفاده کنید. در این صورت علاوه بر فلش قبلی یک فلش دایره دار به بازی اضافه می شود. فلش دایره دار میگوید:

من قانونی ندارم و هر زمان که در میانه بازی وارد شدم هر جهتی را که نشان دادم به همان شکل عمل کن. در این صورت شما فلش دایره دار و فلش ساده را در بازی با هم استفاده می‌کنید و در میانه بازی جای آنها را گاهی با هم عوض می‌کنید تا سطح بازی سخت‌تر شود.

در عین حال می‌توانید برای حرکت‌های اشتباه امتیاز منفی در نظر بگیرید. به این صورت که یک پاسخ غلط می‌تواند یک یا دو امتیاز منفی محسوب شود.

بهتر است برای بازی یک داور یا لیدر در نظر بگیرید که هم امتیازها را در نظر گرفته و هم جهت‌ها را به افراد نشان دهد.

هر فردی که در بازی سی پاسخ در مدت یک دقیقه به دست اورد امتیاز سی برای او ثبت می‌شود. تعداد پاسخهای درست امتیاز هر فرد محسوب می‌شود.

Search

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

بازی مجسمانه خرگوش

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
تمرین صبر با بازی ، بازی برای تمرین بازداری پاسخ

لیوانهای شفاف

نویسنده بازی : فاطمه موسوی بصیرت دسترسی به بازی : رایگان خرید اشتراک این بازی برای کدام گروه سنی طراحی شده است ؟ بازی برای

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *