Memory Games Brain Training

بازی حافظه

این برنامه مجموعه ای از بازی های مربوط به تقویت مغز را به کودکان ارائه می کند. برنامه حاوی 21 بازی مختلف است که در عین سادگی مغز کودک را به چالش می کشد و قدرت حافظه او را مرحله به مرحله تقویت می کند

آنچه در نگاه اول به نظر می رسد این است که این بازی نسخه ساده شده برنامه لوموسیتی است. با این تفاوت که سطح دشواری در این برنامه به نحوی طراحی شده که قابل استفاده برای رده سنی کودکان باشد. از دیگر ویژگی های بازی این است که می توان به صورت آنلاین با دیگر کاربران به رقابت پرداخت و بازی کرد. البته تمامی قسمتهای بازی به شکل آنلاین نیست. برخی قسمت ها را می توان به شکل آفلاین نیز بازی کرد. مدت زمان انجام هر یک از بازی ها در حدود 5 دقیقه است. و این به معنای این است که در کوتاهترین زمان می توان حافظه کودک را تقویت کرد.

البته این بازی به صورت زبان انگلیسی ارائه می شود و قبل از شروع، به صورت تصویری دستورالعمل بازی را نمایش می دهد. در صورتی که از طریق تصاویر متوجه نحوه عملکرد نشدید با استفاده از متنی که به صورت انگلیسی نوشته شده می توانید روند بازی را به دست بگیرید.

به عنوان مثال در بازی زیر هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری خواسته شده که کوچکترین عدد را پیدا کنید.

کوچکترین عدد

در بازی زیر از کودک می خواهد که اعداد را به ترتیب کوچکتر به بزرگتر انتخاب نماید.

ترتیب اعداد

در نوع دیگری از بازی مربوط به حافظه، چند تصویر نمایش داده می شود. در هر مرحله می خواهد موردی که جدید به مجموعه تصاویر اضافه شده است را پیدا کند. در ابتدا ساده به نظر می رسد. اما با زیاد شدن تصاویر فعالیت سخت تر می شود.

تصویر جدید

در روش دیگر، خواسته می شود که در مدت زمان چند ثانیه از میان تصاویر، تصویری که شبیه الگوست را پیدا کنید.

الگو

و در مرحله دشوارتر از این بخش، بازی به شکل زیر نمایش داده می شود.

الگوی تصویر

فعالیت های روزانه

در بخشی از برنامه، قسمتی با عنوان فعالیت های روزانه وجود دارد که براساس نوع عملکرد کودک و نقطه قوت و یا ضعف وی، بازی هایی را ارائه می کند و می خواهد که به صورت روزانه بازی های را انجام دهد. و در پایین همین صفحه، روز، سطح بازی و امتیاز حاصل از بازی را به صورت مجزا نمایش می دهد.

فعالیت روزانه

شرکت سازنده: Maple Media

مطالعه نمایید:

سایر مطالب

Baby Games for 1+ Toddlers

بازی های کودکانه برای کودکان نوپا این برنامه جزو بازی های شناختی است که برای نوپایان و کودکان پیش دبستانی طراحی شده است. و زیر

Read More »

AutiSpark: Games for Kids with Autism

اوتی اسپارک، یک برنامه آموزشی مناسب برای کودکان مبتلا به اوتیسم است. این برنامه با بازی های ویژه و تحت نظارت متخصصان این حوزه طراحی

Read More »

Khan Academy Kids

آکادمی کودکان “کان” این برنامه، یک اپلیکیشن آموزشی مناسب برای کودکان است. هدف این برنامه رشد و ارتقای سطح علمی کودکان است و اینکه شما

Read More »
این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

گفتگو کنید

2 نظر

 1. وقت بخیر
  به نظر میاد این بازی برای رده سنی نوجوان به بالا کاربرد داشته باشه. من به عنوان یه مادر برای اجرای بعضی قسمتهای بازی دچار اشتباه و مشکل میشم. چطور بچه باید بتونه این بازی رو انجام بده!

  1. سلام. ممنون از پیغامی که گذاشتید.
   در نگاه اول به نظر می رسه بازی برای رده سنی نوجوان و یا بزرگتر باشه. ولی زمانی که از اول و مطابق با راهنمایی های برنامه پیش برید، می بینید که کودک به سرعت روند بازی رو یادگرفته و پیش میره.
   فقط کمی حوصله و دقت می خواد که از بازی لذت ببرید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.